Z NewConnect na rynek główny GPW. Znamy plany słynnego polskiego studia gamingowego

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Carbon Studio – zajmujące się developmentem gier dedykowanych technologii VR – poinformowało o przekroczeniu 200 tys. sprzedanych kopii gier z popularnej serii The Wizards. Przedsiębiorstwo w tym roku planuje przeniesienie akcji z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Seria naszych gier The Wizards od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Zaprojektowany przez nas odległy świat fantasy z bogatą historią wciąż zdobywa uznanie nowych odbiorców gier VR-owych na rynku polskim i międzynarodowym. Dowodem tego jest przekroczenie progu 200 tys. sprzedanych kopii gier z serii. Stale pracujemy nad dostarczaniem na rynek nowych, coraz lepszych odsłon The Wizards. Cieszy nas fakt, że coraz więcej regionów z różnych zakątków świata decyduje się na inwestowanie w segment rynku VR, to daje naszym projektom jeszcze lepszą widoczność – mówi Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

The Wizards stanowi serię przygodowych gier akcji VR, które umożliwiają graczom rzucanie zaklęć w świecie fantasy. To także kampania fabularna z podróżą w czasie, epickimi bitwami w Królestwie Meliora i bogatą historią. Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 r. na platformach Steam, Oculus Store i Viveport. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic.

W połowie 2018 roku studio wprowadziło do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR. Już w marcu 2019 r. pojawiła się udoskonalona odsłona gry – Enhanced Edition. Edycja rozszerzona zawiera mnóstwo ulepszeń, w tym dopracowaną mechanikę gry, system punktów kontrolnych oraz nowe poziomy.

W czerwcu 2020 r. na rynku zadebiutowała najnowsza część z serii The Wizards – Dark Times. Tytuł aktualnie dostępny jest w wersji na PC VR, gogle Oculus Store, Oculus Quest, Viveport i Rift. W styczniu br. dwie gry z serii stworzonej przez Carbon Studio zostały wyróżnione w rankingu najpopularniejszych gier VR Steam 2020. Enhanced Edition – w zestawieniu TOP globalnej listy bestsellerów pojawiło się po raz czwarty. The Wizards Dark Times zostało wyróżnione w kategorii brązowej.

– The Wizards Dark Times wkrótce będzie dostępne na platformę Oculus Quest. Niedługo rozpoczniemy proces certyfikacji gry, dodatkowo planujemy przygotowanie pod wszystkie platformy dodatkowego contentu. Sprzedaż serii pokazuje jak duży potencjał tkwi w grach, które ją tworzą. Wystarczy spojrzeć na niesłabnące zainteresowanie Enhanced Edition, pomimo trzech lat od premiery, liczba graczy, którzy wybierają ten tytuł systematycznie rośnie – mówi Aleksander Caban.

Aktualnie spółka pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar Tempestfall. Przygodowa gra akcji pozwoli graczom wcielić się w postać Lorda Arcanum i przez wszystkie etapy rozgrywki walczyć z przeciwnikami w Królestwach Śmiertelników. Właścicielem praw do marki Warhammer jest notowany na londyńskiej giełdzie Games Workshop. Gra autorstwa Carbon Studio przeznaczona jest na popularne platformy VR: PC VR, Oculus Quest, Oculus Quest 2. Premiera tytułu planowana jest w połowie br.

W 2021 roku Carbon Studio planuje przeniesienie akcji z NewConnect na główny rynek GPW w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ