Z Lenovo do HP. Nowy szef polskiego oddziału firmy

Z Lenovo do HP. Nowy szef polskiego oddziału firmy
1 października Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Sowiński będzie odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także dalszy rozwój firmy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sowiński przez ostatnie lata pełnił funkcję General Managera w Lenovo, gdzie odpowiadał za rozwój firmy i wdrażanie nowych strategii na terenie kraju. Z branżą IT związany jest od ponad 30 lat, z których 9 przepracował jako General Manager w Hewlett Packard. 

- To dla mnie zaszczyt objąć tak istotne stanowisko w HP – w firmie, w której już kiedyś miałem przyjemność pracować. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy z moim nowym zespołem, z którym wspólnie chciałbym wprowadzić organizację w nową technologiczną erę, innowacyjnych rozwiązań – komentuje Sowiński.

- Andrzej Sowiński odegra kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego). Bardzo się cieszę, że mogę ponownie powitać Andrzeja Sowińskiego w strukturach firmy HP. Jestem przekonany o tym, że wieloletnie doświadczenie Andrzeja oraz jego ogromne kompetencje zawodowe przełożą się na wymierny sukces naszej firmy, z niewątpliwą korzyścią dla naszych klientów i partnerów – mówi David Rozzio, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią i Channel Manager na Europę Środkową. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ