Wyprawka szkolna, czyli idealny laptop do e-nauki

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Wyprawka szkolna, czyli laptop, na którym dziecko się pouczy, a ty popracujesz.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 10/2020 (61)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Osiem godzin pracy na akumulatorze, duża wydajność i cicha praca. Lenovo Yoga S740 dobrze sprawdzi się w roli komputera do e-learningu, ale w razie potrzeby równie dobrze odegra rolę urządzenia do pracy w domu, bo można podłączyć do niego nawet kilka ekranów.

Model S740 ma 14-calowy ekran, zaś sercem notebooka jest procesor z nowej rodziny firmy Intel nazwanej Ice Lake – to już dziesiąta generacja procesorów. W tym przypadku to najnowszy chip Core i5, dzięki któremu możemy odczuć przyspieszenie – maszyna Lenovo zostawia z tyłu wiele droższych notebooków ze starszymi procesorami Core i7. S740 wyposażono w szybką obsługę grafiki, dzięki technologii Iris Plus 940. Komputer poradzi sobie więc z grami w rozdzielczości 1366 na 768 pikseli oraz z płynną animacją efektów 3D. W przypadku najbardziej wymagających produkcji musimy jednak poprzestać na ustawieniach detali nieco niższych niż maksymalne, ale już w przypadku materiałów wideo nie zauważymy różnicy w stosunku do laptopów z dedykowanymi chipami graficznymi. A jeśli dla kogoś jest szczególnie ważna płynna animacja 3D z dużą liczbą detali? Yoga S740 dostępny jest też w wersji z kartą graficzną NVidia GeForce MX250.

Drugim wyróżnikiem komputera jest bateria o pojemności 63 watogodzin, co pozwala korzystać z komputera nawet do 15 godzin (w wersji z ekranem o niższej rozdzielczości). W przypadku gdy wykorzystujemy w pełni moc obliczeniową laptopa, możemy liczyć na ok. 8 godz. pracy. To w dużej mierze zasługa nowego procesora, który jest bardziej wydajny energetycznie. Mocny akumulator nie przekłada się na wagę. Yoga S740 waży 1454 g, a z zasilaczem 1,8 kg.

Wyświetlacz ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (Full HD) i tym samym jest w tej klasie cenowej co konkurencja. Laptopa Lenovo wyposażono także w wysokiej klasy głośniki (z technologią Dolby Atmos), które brzmią dobrze i w zupełności wystarczą do rozmów wideo. Mamy też oczywiście wbudowane kamerę i mikrofon. Ten ostatni wykorzystywany jest także przez asystentów głosowych: Alexę i Cortanę. Wystarczy wydać polecenie, by odtworzyć muzykę. Nawet, gdy obudowa laptopa jest zamknięta. Innym ciekawym dodatkiem jest kamera na podczerwień. Potrafi ona rozpoznawać twarz i tym samym ułatwiać logowanie. Dzięki niej można również korzystać z wygodnego sterowania gestami.

Yoga S740 wyposażono w port Thunderbolt 3 zdecydowanie szybszy niż złącze USB 3.0 – w niektórych zastosowaniach aż ośmiokrotnie! Używając tego interfejsu, można podłączać monitory, stacje dokujące i dodatkową pamięć masową. Może być też źródłem zasilania.

Podsumowując, Lenovo Yoga S740 to wydajny komputer, który sprawdzi się zarówno jako laptop do nauki, jak i bez problemu odegra rolę centrum domowego biura. I to nawet, gdy w codziennej pracy często wykonujemy skomplikowane obliczenia, zajmujemy się obróbką grafiki albo wideo.

My Company Polska wydanie 10/2020 (61)

Więcej możesz przeczytać w 10/2020 (61) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ