Webinar Innowacje receptą na kryzys. Jak się zmienić, by wygrać z pandemią

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Zapraszamy na webinar „Innowacje receptą na kryzys. Jak się zmienić, by wygrać z pandemią” organizowany przez My Company Polska wspólnie z Ayming już 23 czerwca o godzinie 10:00.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.

Innowacje to nie tylko technologie i produkty tworzone przez inżynierów, ale to przede wszystkim wpojone w kulturę firmy myślenie jak się zmieniać, by być lepszym. To ciągłe zadawanie sobie pytań: czego chcą moi klienci? Jak mogę im to dać? Sukces Netflixa wynikał właśnie z takiego myślenia. Walcząc z potężnym Blockbusterem, mały wówczas Netflix najpierw zrezygnował z pobierania kar za przetrzymane DVD, a potem wprowadził model subskrypcyjny. Wypożyczasz cztery filmy i możesz je trzymać ile chcesz. Pozornie niewielka zmiana mające ogromne konsekwencje. Potem były kolejne i dziś Blockbustera nie ma, a Netflix wart jest 184 mld dolarów. Tak też myśleli inni giganci, Amazon, Airbnb czy Lego. A dziś tak myślą szybko rosnące polskie startupy takie jak Booksy.

Myślenie innowacjami jest receptą na kryzys. To droga, która z reguły kończy się transformacją modelu biznesowego. Dziś w czasie załamania gospodarczego wiele przedsiębiorstw powinno rozważyć ten kierunek działania. Chcemy pokazać, jak to dobrze zrobić, skąd wziąć pieniądze, jak zarządzać zmianą, ryzykiem i w końcu kto nam może w tym pomóc. Ty też możesz być jak Netflix, musisz tylko postawić na innowacje.

W trakcie wydarzenia będzie miała miejsce premiera raportu „Droga do innowacji a COVID-19 - Wyzwania dla CEO” przygotowanego przez Ayming. 

 

 Eksperci w czasie dyskusji powiedzą o wyzwaniach kadry zarządzającej:

- Jak opracować strategię innowacji? Dlaczego jest ona potrzebna i co powinna zawierać?

- Skąd wziąć zewnętrzne finansowanie? Ten kto ma strategię częściej zyskuje zewnętrzne finansowanie.

- Dlaczego najważniejsi są ludzie? Tylko odpowiednio wykwalifikowani ludzie budują przewagę firmy. 

- Jak zarządzać ryzykiem? Innowacje to częste porażki, które przybliżają do celu. 

- Jak współpracować z jednostkami naukowymi? Dookoła jest mnóstwo ludzi, których ogromną wiedzę warto wykorzystać.

- Jak stworzyć kulturę innowacyjną? Jak pielęgnować otwartość, zachęcać do podejmowania inicjatywy i podążania za pozornie szalonymi pomysłami?

 

Link do rejestracji

https://pracodawcyrp880.clickmeeting.pl/innowacje-recepta-na-kryzys-jak-sie-zmienic-by-wygrac-z-pandemia/register?_ga=2.256429963.1627983279.1592203867-1787350961.1582893171

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ