Urządzenie bez kompromisów

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Jeśli kompromis jest słowem, którego nie macie w słowniku, a wasz laptop nie może pokazywać, że poszliście na jakiekolwiek ustępstwa, to ten sprzęt jest dla was. Laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon 8. generacji to taki wyraźny sygnał dla otoczenia, że negocjacji nie będzie.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2020 (63)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przetestowany w ekstremalnych warunkach, wyposażony  w najlepsze podzespoły ma być szybki, niezawodny, a przy tym lekki i mobilny. I taki właśnie jest. Lenovo ThinkPad X1 Carbon to chyba jeden z najczęściej nagradzanych modeli komputerów przenośnych, dających do tego naprawdę wiele opcji do wyboru. Po pierwsze, ekrany. W przypadku 8 generacji tego urządzenia mamy aż pięć opcji do wyboru od rozdzielczości FHD (w opcji dotykowej lub nie) do 4K z Dolby Vision i HDR400. Możemy też zamówić opcję ekranu z ochroną prywatności (Privacy Guard). Oznacza to, że osoby siedzące obok nas nie będą widziały, co oglądamy na ekranie, a komputer poinformuje nas, że ktoś nam zagląda przez ramię (opcja Privacy Alert).

Jak przystało na porządny laptop biznesowy jest sporo zabezpieczeń. Począwszy od fizycznej przesłony  kamery o nazwie ThinkShutter, szyfrowanie danych na dysku czy czytnik linii papilarnych (i do tego system rozpoznawania twarzy Windows Hello). Mamy głośniki z Dolby Atoms i cztery mikrofony. Standardem jest też podświetlana klawiatura i jak przystało na tę markę touchpad z TrackPointem (bardzo wygodnym). Jest też sporo złączy: USB C/Thunderbolt 3, HDMI 1.4, USB 3.1, gniazdo minijack.

Najważniejsze jednak jest to, że wzmocniona magnezem i włóknami węglowymi obudowa daje poczucie, że trzymamy w ręce porządny kom- puter, mimo że jest bardzo lekki. 

Ramki ekranu są cienkie zgodnie z obowiązującymi w technologii trendami, a całość uzupełnia świetna klawiatura o idealnym i wygodnym skoku wyposażona w legendarny track point. Co więcej, właściciele tego laptopa mogą być pewni, że ich urządzenie wytrzyma różne warunki i niespodzianki: od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia. ThinkPad X1 Carbon poddawany jest 22 testom pod kątem zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej i przechodzi ponad 200 testów gwarantujących prawidłowe działanie w warunkach ekstremalnych. Możemy być więc spokojni o wytrzymałość sprzętu, nawet gdy zamiast w biurze pracować musimy w terenie. Czy można się do czegoś przyczepić? Chyba tylko do tego, że cena też nie jest kompromisem. Za model z topową konfiguracją z matrycą 4K trzeba zapłacić ok. 13 500 zł. Ale za to wchodzimy do pierwszej ligi komputerów przenośnych i udowadnia to większość testów porównawczych procesora, grafiki czy dysku twardego. Za ceną kryje się jednak jakość. 

 

My Company Polska wydanie 12/2020 (63)

Więcej możesz przeczytać w 12/2020 (63) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ