Uncapped rezygnuje z Niemiec

Piotr Pisarz, Uncapped
Piotr Pisarz, Uncapped, fot. Szymon Szcześniak
Jeden z najbardziej znanych polskich startupów, Uncapped, podjął decyzję o rezygnacji z działalności w Niemczech. Aktywnych klientów przejmie firma Silvr.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O decyzji polskiego startupu jako pierwszy poinformował niemiecki portal Finance Forward. Jak podano, obie spółki zawarły porozumienie o współpracy strategicznej. W praktyce chodzi o przejęcie przez Silvr aktualnych klientów Uncapped w Niemczech. Jak informuje Finance Forward, Uncapped zaczął działalność na lokalnym rynku w 2021 roku. Początkowo oferta bazowała na pożyczkach udzielanej w oparciu o przychody firm. Stopniowo zmieniono ją na pożyczki na czas określony, a obecnie całkowicie zaprzestano udzielania nowych kredytów.

Strony nie poinformowały o liczbie klientów przekazanych przez Uncapped do Silvr. Jak informuje portal, francuski fintech Shir dotychczas udzieliło w Niemczech finansowania na poziomie "dwucyfrowych milionów euro". Shir działa w Niemczech od 2023 roku.

Piotr Pisarz: Będziemy się rozwijać

Informacje portalu potwierdził na portalu Linkedin Piotr Pisarz, twórca Uncapped. - To nie była łatwa decyzja, ale niestety nie spełniliśmy naszych ambicji co do niemieckiego rynku - poinformował. 

Obecnie Uncapped zamierza koncentrować się na dwóch kluczowych rynkach: USA i Wielkiej Brytanii. Jak poinformował Piotr Pisarz, w ubiegłym roku biznes Uncapped wzrósł ośmiokrotnie w samych tylko USA. Jeśli chodzi o działalność niemiecką, obserwowane były jednak spore problemy. Przyczyny? Trudności z lokalnymi regulacjami, brak chmurowych platform do księgowania czy też nieskuteczność w pozyskiwani nowych klientów.

- Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że znaczenie lepiej będzie, jeśli zainwestujemy nasz czas i zasoby w rynki i projekty, które się sprawdzają, niż jeśli byśmy dalej próbowali naprawiać popsute rzeczy - poinformował Piotr Pisarz.

Przeczytaj nasz wywiad z Piotrem Pisarzem


ZOBACZ RÓWNIEŻ