Tylko ściąga menedżera odpowiedzialnego za finanse Naspersa czy Allegro i chwali się wynikami

Blake Booysen, nowy CFO Tylko
Blake Booysen, nowy CFO Tylko
Polski startup Tylko w 2021 r. zanotował sprzedaż na poziomie 46,5 mln euro. W tym roku celem firmy jest wzrost przychodów o 50 proc. Pomóc ma w tym Blake Booysen, były szef finansów Naspersa i Allegro. W Tylko zajmie funkcję CFO.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tylko, jak tłumacżą przedstawiciele firmy, ma już ponad 100 tys. klientów z kilkudziesięciu krajów. Od kilku kwartałów polska spółka zintensyfikowała też proces budowy międzynarodowego, menedżerskiego zespołu. Do Tylko dołączył więc właśnie Blake Booysen - menedżer pochodzący z RPA, który pokieruje finansami firmy. Booysen wcześniej był m.in. szefem finansów Naspersa oraz Grupy Allegro. Booysen był także CFO w Wehkampie, jednym z liderów e-commerce w krajach Beneluksu.  

- Tylko jest w trakcie szybkiego, dynamicznego wzrostu, także w obrębie zespołów i grup menedżerskich. Jesteśmy już 190-osobowym teamem, pracującym w kilku krajach. Rekrutujemy kolejne kilkadziesiąt talentów. Stąd dołączenie Blake’a Booysena to naturalny krok, pokazujący nasze ambicje ale i możliwości. Doświadczenie Blake’a będzie nieocenionym wsparciem wobec naszych planów dalszego, szybkiego wzrostu na globalnych rynkach – podkreśla Benjamin Kuna, współzałożyciel i jeden z szefów spółki. 

- Jeszcze jako CFO Grupy Allegro przekonałem się, jak wielki potencjał tkwi w firmach technologicznych z Polski. Od jakiegoś czasu obserwowałem, jak imponująco na tym tle wyróżnia się Tylko. To już duża, wciąż innowacyjna organizacja o stabilnym modelu biznesowym, wielomilionowych przychodach i obecna na wielu rynkach. Do tego zatrudniająca masę utalentowanych ludzi. To świetna receptura na to  by stać się firmą wycenianą na miliardy – zaznacza Blake Booysen, nowy CFO Tylko. 

Oto, jak w ostatnich latach rozwijało się Tylko

Tylko przygotowuje dalszą ekspansję

W 2021 r. Tylko zanotowało sprzedaż na rekordowym poziomie 46,5 mln euro. W tym roku Tylko zakłada 50-proc. wzrosty sprzedaży i łączne przychody na poziomie nawet 70 mln euro.

Jeszcze jesienią 2021 r. Tylko ogłosiło, że jej szeregi zasilił José Villamil, dotychczasowy globalny Head of Sales w IKEA Retail, który został Chief Growth Officerem. W tym samym czasie do Tylko dołączył również m.in. Jakub Eichelberger, dotychczas zajmujący stanowisko wicedyrektora zarządzającego w agencji DDB Warszawa (został Head of Brand Marketing).

- Druga połowa tego roku zapowiada się ekscytująco, nowi członkowie teamu dają nam nową jakość a inwestorzy są gotowi dalej wspierać naszą ekspansję. Stąd wprowadzamy nowe produkty, rozwijamy współpracę z biznesem, profesjonalnymi designerami i architektami wnętrz. Nasze przychody liczymy w dziesiątkach milionów euro, ale chcemy, żeby o Tylko usłyszało jak najwięcej osób. Stąd szukamy talentów m.in. w brand marketingu – mówi Benjamin Kuna.

Tylko to firma cyfryzująca branżę meblarską, ulepszająca domy, biura i mieszkania dzięki niestandardowym meblom do przechowywania. Startup powstał w 2015 r. w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ