Sygnis chce przyspieszyć rozwój i pozyskać 6 mln zł

Zarząd Sygnis / fot. materiały prasowe
Zarząd Sygnis / fot. materiały prasowe
Sygnis konsekwentnie realizuje strategię dla technologii i planuje kolejne działania mające na celu rozwój urządzeń z flagowej linii DIW (Direct Ink Writing) oraz zwiększenie ich sprzedaży. Aby zintensyfikować i przyśpieszyć rozwój produktów własnych oraz zwiększyć skalę ich produkcji Zarząd Sygnis chce pozyskać dodatkowe środki finansowe, w tym m.in. w drodze finansowania udziałowego w kwocie 6 mln zł, co zaproponował w porządku obrad zwołanego na 20 czerwca br. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Za nami pierwsze miesiące tego roku, w który weszliśmy po przeprowadzeniu transformacji naszego biznesu. Uporządkowanie i rozwój portfela produktów własnych otworzyło przed nami nowe możliwości, a sygnały płynące z rynku pozwalają planować zwiększanie sprzedaży w kolejnych miesiącach. Po pełnym wyzwań 2023 roku znajdujemy się obecnie w innej sytuacji i zamierzamy dobrze wykorzystać sprzyjający nam rynek. Jednocześnie, zgodnie z naszą Strategią dla technologii, rozwijamy nowe technologie i oparte o nie produkty, które zwiększą przewagi konkurencyjne Sygnis w dłuższym horyzoncie czasowym. Realizowane przez nas działania, w tym planowana emisja, mają na celu pozyskanie kapitału na realizację obu tych działań - wskazuje Andrzej Burgs, prezes Zarządu Sygnis.

Zwiększyć sprzedaż 

W 2024 roku Sygnis koncentruje się na rozwoju urządzeń z flagowej linii DIW (Direct Ink Writing) i zwiększeniu ich sprzedaży, m.in. poprzez wejście do sektora przemysłowego oraz rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybutorów. W pierwszych 5 miesiącach tego roku Sygnis utworzył sieć dystrybucyjną obejmującą 8 rynków, t.j. USA, Wielką Brytanię, Indie, Hiszpanię, Czechy, Włochy, Izrael i Singapur. Poza zwiększeniem sprzedaży urządzeń F-NIS Sygnis planuje w tym roku m.in. rozwijać technologię DEPO - autorską technologię druku z węgla szklistego. DEPO uzyskała już certyfikat walidacji technologii w ramach Inicjatywy 3W, a obecnie jest rozwijana w ramach międzynarodowego programu The Advanced Materials Competition (AdMaCom). Organizuje go Innovation Network for Advanced Materials, której członkami są m.in. wiodące spółki technologiczne takie jak np. Bosch, Sony, CarbonX czy Inuru.

Sprawdź także: Hamulcowi. Co utrudnia automatyzację firm

Emisja akcji

W związku z rozwojem produktów własnych oraz planowanym zwiększeniem ich produkcji Zarząd Sygnis zaproponował Akcjonariuszom przeprowadzenie emisji akcji, z której chciałby pozyskać do 6 mln zł. Finalna decyzja co do sposobu pozyskania środków finansowych w ten sposób, jak również kształtu i warunków emisji akcji, będzie należała do Akcjonariuszy podczas zwołanego na 20 czerwca br. Walnego Zgromadzenia. Niezależnie od planowanej emisji akcji serii E producent deeptechowego hardware’u planuje pozyskać kapitał na rozwój nowych technologii produktów poprzez uzyskanie dofinansowań w ramach różnych projektów unijnych, m.in. ze ścieżki FENG oraz konkursów międzynarodowych. Łączna wartość 7 wnioskowanych dofinansowań wynosi ponad 22 miliony złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ