SunRoof z nowymi twarzami w firmie. Przybysz i Rulnicki dołączają do zarządu

SunRoof z nowymi twarzami w firmie. Przybysz i Rulnicki dołączają do zarządu
Piotr Przybysz objął stanowisko COO a Marcin Rulnicki funkcję CFO w firmie SunRoof zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z początkiem grudnia do zespołu polsko-szwedzkiego startupu dołączyli: Piotr Przybysz, który jako Chief Operations Officer będzie odpowiedzialny za działania operacyjne firmy oraz Marcin Rulnicki, który będzie pełnić funkcję Chief Financial Officer odpowiedzialnego za całość obszaru finansowego SunRoof.  

Niedawno firma pozyskała finansowanie w wysokości ponad 70 mln złotych. Przeczytaj więcej o finansowaniu SunRoof.

SunRoof wzmacnia skład

Piotr Przybysz ma ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesami w obszarze produkcji, łańcucha dostaw, logistyki, jakości i digitalizacji procesów operacyjnych. Przez minione 14 lat zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w grupie Dellner, firmy z branży produkcji systemów łączących pociągi pasażerskie, gdzie odpowiadał za zarządzanie projektami rozwojowymi, inwestycjami w nowe technologie i “green field” oraz skalowanie działalności centrum operacyjnego uczestniczącego w globalnym łańcuchu dostaw. Wcześniej, przez 8 lat Piotr związany był z Danfoss, gdzie jako dyrektor operacji odpowiadał za działania rozwojowe, zarządzanie zmianą, wdrażanie ERP, standaryzację procesową, relokacje produkcji i budowanie kultury LEAN, a także z firmą GESTRA, w której rozpoczynał swoją karierę jako inżynier procesu. Ostatnio współpracował też z EATON Automotive jako program manager EMEA Vehicle Group.  

- Misja SunRoof jest bliska mojemu sercu. Wierzę, że OZE to megatrend, świat chce być bardziej „zielony” i świat rzeczywiście tego potrzebuje. SunRoof to młoda, ale rozpoznawalna marka, a zgrany zespół doświadczonych i pełnych energii founderów w krótkim czasie zbudował kulturę organizacyjną, którą postrzegam jako unikalną i sprzyjającą tworzeniu wartości. Dlatego z radością dołączyłem do zespołu z głębokim pragnieniem, by służyć moim doświadczeniem w dalszym rozwoju, skalowaniu i doskonaleniu organizacji, zdolnej do zaspokajania, a nawet wyprzedzania potrzeb dynamicznie rosnącego rynku – mówi Piotr Przybysz, COO SunRoof.  

Marcin Rulnicki to manager z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym na wysokich szczeblach zarządzania finansami w międzynarodowych organizacjach. Przez 12 lat związany był z grupą Asseco, z czego przez ostatnich 9 lat pełnił obowiązki dyrektora finansowego Grupy Asseco South Eastern Europe, notowanego na warszawskiej GPW producenta oprogramowania i dostawcy usług IT, oferującego swoje rozwiązania w 23 krajach Europy i Ameryki Południowej. Wcześniej jako Corporate Finance Manager w Asseco Poland był odpowiedzialny między innymi za akwizycje i nadzór właścicielski nad zagranicznymi inwestycjami Grupy Asseco. W tej roli pełnił funkcję członka rady dyrektorów Grupy Asseco, odpowiedzialnego za finanse, a także zasiadał w organach spółek Formula Systems (Izrael), matrix42 A.G. (Niemcy) oraz Asseco South Western Europe (Hiszpania). W swojej karierze zarządzał też zespołami finansowymi w firmach inwestujących w nieruchomości Heitman oraz Zachodni Fundusz Inwestycyjny NFI. Wcześniej pracował również jako audytor w Arthur Andersen oraz EY. Marcin posiada uprawnienia biegłego rewidenta. 

- Cieszę się, że mogłem dołączyć do zespołu SunRoof. Wierzę, że połączenie świetnego produktu w perspektywicznym sektorze z unikalną energią pracowników firmy i doświadczeniem jej założycieli to recepta na sukces tego przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu tej decyzji był fakt, że prywatnie szczerze podzielam wartości firmy. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże w zbudowaniu pod marką SunRoof globalnego gracza w sektorze OZE – mówi Marcin Rulnicki, CFO SunRoof. 

SunRoof rozwija działalność

W ciągu ostatnich 2 lat SunRoof znacząco rozwinął swoją działalność w Polsce, Szwecji i Niemczech. Do tej pory startup sprzedał dachy solarne za łączną kwotę ok. 150 mln zł. We wrześniu br. pozyskał 70 mln zł w rundzie finansowania, której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Wcześniej, w rundzie seed zebrał 20 mln zł finansowania na dalszą ekspansję w Europie i USA, a także rozwój platformy do zarządzania i handlu energią. W ostatnim czasie firma postawiła m.in. na zdigitalizowanie i zautomatyzowanie procesów finansowych, sprzedażowych czy marketingowych, co pomoże w rozszerzeniu działalności o kolejne kraje. 

- Naszą ambicją zawsze było budowanie silnej, globalnej organizacji. Udało nam się już zdobyć pozycję lidera na rynku i najszybciej rosnącej firmy w naszej branży. Piotr i Marcin dołączają do SunRoof w ważnym dla nas momencie, gdy chcemy zapewnić dostęp do zdecentralizowanych systemów zielonej energii właścicielom domów w całej Europie. Swoim doświadczeniem i ekspercką wiedzą wzmacniają naszą zdolność do dalszego, dynamicznego rozwoju – podkreśla Lech Kaniuk, Co-Founder i CEO SunRoof. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ