Staffly nawiązuje współpracę z gigantem motoryzacyjnym. Polski startup wdroży testy psychometryczne

Filip Sobel
Filip Sobel, fot. materiały prasowe
Zespół Staffly przeprowadzi pilotażowe wdrożenie testów psychometrycznych wśród pracowników zakładu Toyota w Jelczu-Laskowicach i Wałbrzychu. Ma to na celu zbadanie cech osobowości, które determinują idealny profil pracownika zakładu produkcyjnego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rozwiązanie wdrażane przez Staffly ma docelowo usprawnić proces rekrutacji i selekcji poprzez lepsze dopasowanie kandydatów do wymagań wynikających z systemu produkcyjnego Toyoty.

– Nieustanne doskonalenie procesów wpisane jest w DNA Toyoty – dotyczy to także obszaru administracyjnego. Przez ostatnie 3 lata prowadziliśmy intensywną rekrutację, a nasze refleksje z tego okresu są punktem wyjścia do wprowadzenia usprawnień. Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy ze Staffly – liczymy że innowacyjne rozwiązania pozwolą nam tworzyć coraz lepsze miejsce pracy – zaznacza Marcin Szczeblewski, kierownik ds. personalnych Toyota.

Technologia stosowania testów psychometrycznych jest już szeroko wykorzystywana na Zachodzie. Praktyczne zastosowanie tych rozwiązań wskazuje, że pomiar cech osobowości może mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie zakładów z poszczególnych branż. Zdaniem zespołu Staffly, teraz nadszedł czas na Polskę.

– Cieszymy się, że będziemy mieli okazję przetestować gotowe rozwiązanie na prawdziwych danych przed udostępnieniem naszego portalu dla wszystkich użytkowników – mówi Filip Sobel, CEO Staffly. I dodaje: – Będzie to świetna okazja by odpowiednio dostroić narzędzie na bazie feedbacku, który uzyskamy. Mamy też nadzieję na to, że dzięki współpracy z tak dużym partnerem walidacja rozwiązania będzie kluczem do jego rozpowszechnienia.

Pilotaż rozwiązania potrwa około miesiąca, a jego efektem będzie określenie idealnych cech pracownika, które świadczyć będą o sile zespołu zakładu produkcyjnego Toyoty. Docelowo ma to wpłynąć na zmniejszenie rotacji w zakładach producenta i na poprawę efektywności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY