Sidly z wielką umową z Biedronką. Startup umożliwi handel w niedziele największej sieci w Polsce?

Sidly z wielką umową z Biedronką. Startup umożliwi handel w niedziele największej sieci w Polsce?
W co najmniej kilkudziesięciu Biedronkach stanęły automaty, które umożliwiają klientom sieci handlowej wypożyczenie opasek Sidly - pisze portal wiadomoscihandlowe.pl. Docelowo może być ich kilkaset, ale co ciekawe, mogą one umożliwić handel także w niedziele niehandlowe.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Automaty z opaskami formalnie należą do spółki Teleopieka Medyczna, która z kolei jest własnością startupu Sidly. Biedronka nazywa je "teleopiekomatami" - urządzenie w sklepie pozwala na zamówienie opaski tworzonej przez Sidly. Produktu nie można kupić na miejscu, jest dostępne tylko w formie dostawy wykonywanej przez kuriera. 

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, z opasek Sidly korzysta już ponad 50 tys. osób (w tym 40 tys. seniorów) i 600 jednostek samorządowych, a opaski dokonują średnio 1,3 mln pomiarów w miesiącu.

Uruchomienie "teleopiekomatów" może umożliwić Biedronce handel we wszystkie niedziele. Na terenie sklepów zostały bowiem zarejestrowane zakłady opieki zdrowotnej. Sieć mogłaby więc teoretycznie skorzystać z jednego z wyjątków zawartych w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Póki co sieć na taki krok się nie zdecydowała. Nie planuje także otwarcia sklepów w najbliższą niedzielę (5 października).

Sidly oferuje profesjonalne urządzenie medyczne w formie opaski na nadgarstek, która w połączeniu ze zintegrowanym systemem telemedycznym pozwala na całodobową kontrolę nad seniorem. Opaska posiada m.in. detektor upadku, lokalizator GPS, regularnie mierzy tętno oraz temperaturę, a także przypomina o zażyciu leków. „Do 4 sekund skróciliśmy czas podjęcia reakcji, zrealizowaliśmy ponad 200 akcji ratujących życie” – chwalą się twórcy na stronie internetowej.

Startup znajduje się regularnie na naszych listach najlepszych startupów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ