Samurai Labs wzmacnia zespół. Do startupu dołącza m.in. Marek Friedman [TYLKO U NAS]

Marek Friedman
Marek Friedman, fot. materiały prasowe
Samurai Labs to deeptech, którego misją jest przeciwdziałanie przemocy w sieci. Do startupu dołącza czterech specjalistów, a wśród nich Marek Friedman, który będzie pełnił funkcję CMO. - W najbliższym czasie skupimy się na pozyskaniu kluczowych klientów na nasze usługi - zapowiada w rozmowie z mycompanypolska.pl Friedman.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Samurai Labs stworzył cyberstrażnika który chroni dzieci oraz wspólnoty online przed przemocą. Cyberstrażnik zapewnia bezpieczeństwo w grach i innych społecznościach (Discord, fora internetowe, edukacja online, e-sport), gdzie wykrywa i blokuje ewidentnie agresywne oraz krzywdzące komunikaty, edukując przy tym użytkowników, wspierając pozytywny normy komunikacji i deeskalując konflikty.

Obecnie interdyscyplinarny zespół Samurai Labs we współpracy z platformą edukacyjno-pomocową Życie Warte Jest Rozmowy pracuje również nad wykorzystaniem algorytmów neurosymbolicznych, analizujących setki milionów konwersacji online, aby skutecznie pomóc osobom w kryzysie suicydalnym.

Samurai Labs wzmacnia zespół

By dalej się rozwijać na nowych rynkach, startup wzmacnia kilku doświadczonych specjalistów. Jednym z nich jest Marek Friedman, wcześniej związany m.in. z Tar Heel Capital Pathfinder, który będzie pełnił funkcję CMO. - Marek wnosi doświadczenie zarówno ze świata startupów, jak i współpracy z dużymi przedsiębiorstwami. Jego zaangażowanie pozwoli nam lepiej dopasować ofertę oraz dotrzeć do największych globalnych przedsiębiorstw, dla których oferta Samurai Labs jest idealnym uzupełnieniem biznesu - mówi Michał Wroczyński, CEO Samurai Labs. I dodaje: - Niezmiennie głównym celem Samurai Labs jest ochrona zdrowia psychicznego dzieci i wspólnot online. Daje to nie tylko oczywiste efekty społeczne, ale to również wzmocnienie i uzdrowienie biznesu. W chronionych przez Samurai Labs, wolnych od przemocy społecznościach, obserwujemy wzrost przychodu oraz zaangażowania społeczności. Wzmocnienie zespołu pozwoli nam skuteczniej docierać z ofertą do właściwych firm na całym świecie oraz w sposób spójny prowadzić globalną komunikację marki.

- Dołączenie do Samurai Labs jest dla mnie podwójnie miłe, ponieważ mam okazję pracować z ludźmi, których znam i cenię od lat oraz jako rodzic wiem, że problem bezpieczeństwa dzieci w internecie jest naglący i wymaga działań. Samurai Labs, korzystając z własnej unikatowej technologii Neuro-Symbolicznej Sztucznej Inteligencji, wykrywa wczesne skłonności samobójcze, przejawy cybernękania czy molestowania online. Wierzę, że duży biznes widzi potrzebę dbania o bezpieczeństwo swoich społeczności i reputacji firmy, dlatego w najbliższym czasie skupimy się na pozyskaniu kluczowych klientów na nasze usługi – komentuje Marek Friedman.

Do Samurai Labs dołączają również: Jay Bonnar jako VP of Sales, Lance Mudd jako CGO oraz Mateusz Widera jako VP of Marketing.

Samurai Labs - wywiad

Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z Michałem Wroczyńskim. Materiał jest dostępny TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ