Rekordowa dynamika finansowania eko-pojazdów

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Firmy zainteresowane inwestycjami w pojazdy elektryczne mogą liczyć na dofinansowanie takich zakupów w ramach programu rządowego „eVAN” oraz „Koliber”. Startujący program wpisuje się w trend zwiększonego poziomu zainteresowania firm pozyskiwaniem zielonych inwestycji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tylko od stycznia do końca maja br. Santander Leasing sfinansował eko-pojazdy o łącznej wartości ponad 50 mln zł, co daje rekordową dynamikę 165 proc. r/r. W II połowie czerwca Spółka przedłużyła ofertę leasingu pojazdów elektrycznych 100 proc. oraz uatrakcyjniła propozycję finansowania hybryd do poziomu 102 proc.

Firmy zainteresowane pozyskaniem dofinansowanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup samochodu elektrycznego w ramach wspomnianych dwóch programów („eVAN” oraz „Koliber”) mogą liczyć na wsparcie odpowiednio maksymalnie 30 i 20 proc. kosztów kwalifikowanych wartości auta. Dotacje będą przysługiwać do pojazdów fabrycznie nowych, wcześniej niezarejestrowanych. Wnioski można składać w terminie od 26 czerwca do 31 lipca 2020 r.

Co cieszy to fakt, że oferta rynku w segmencie eko-pojazdów stale się rozwija, a co najważniejsze świadomość rozwiązań w tym zakresie zarówno klientów indywidualnych, jak i firm rośnie bardzo dynamicznie - mówi Daniel Mrozek, dyrektor departamentu partnerstwa strategicznego i marketingu w Santander Leasing.

Według danych Instytutu SAMAR z połowy czerwca br. od stycznia do maja w Polsce zarejestrowanych zostało 21 740 samochodów napędami ekologicznymi, czyli aut elektrycznych (EV) oraz hybryd co stanowiło wzrost aż o 53,8 proc. (r/r). W samym maju było to 3 501 aut z dynamiką o 21,5 proc. większą niż w kwietniu br.

ZOBACZ RÓWNIEŻ