REAKTO z pierwszymi wdrożeniami. Prawie 1,5 mln zł przychodu z przedsprzedaży

REAKTO
REAKTO / Fot. materiały prasowe
REAKTO chce zrewolucjonizować rynek ochrony, a System Szybkiego Reagowania ma być odpowiedzią na rosnące koszty ochrony fizycznej i systemów zabezpieczenia technicznego. REAKTO nawiązało już relacje z największymi spółkami z tego sektora w Polsce i planuje pierwsze wdrożenie w I kwartale 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim, a kolejne w Poznaniu, Krakowie i Nowym Sączu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

REAKTO to spółka o profilu technologicznym operująca w modelu XaaS (Anything as a Service), która wdraża w przestrzeni publicznej i przemysłowej infrastrukturę Szybkiego Reagowania - sieć stacji dokujących i dronów do zadań specjalnych. Infrastruktura nadzorowana jest z pierwszego w Europie komercyjnego Centrum Operacji Bezzałogowych i umożliwia realizację wielu różnych zadań, w tym przede wszystkim usług ochrony mienia w modelu subskrypcyjnym. Spółka właśnie zamknęła pierwszy kwartał przedsprzedaży z wynikiem 1,4 mln zł.

REAKTO przygotowuje się obecnie do wdrożenia swojej innowacyjnej infrastruktury dronowej w pierwszych zakontraktowanych lokalizacjach, a także do finalizacji wszelkich niezbędnych formalności związanych z zezwoleniami przyznawanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Usługa REAKTO po raz pierwszy zostanie uruchomiona w województwie łódzkim i będzie dostępna na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Jednak ambicje spółki na 2024 rok są dużo większe, a kolejne uruchomienia planowane są w Poznaniu, Krakowie oraz Nowym Sączu, a dalej, w kolejnych większych miastach i obszarach przemysłowych w Polsce.

- Mogę oficjalnie potwierdzić, że pierwsza stacja dokująca przeznaczona do świadczenia dronowych usług ochrony zostanie uruchomiona w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to efekt współpracy z nowoczesnym integratorem usług ochrony - firmą Dron Patrol, która jako pierwsza w Polsce będzie oferować nasze dronowe usługi swoim Klientom. W ramach Systemu Szybkiego Reagowania będziemy realizować loty interwencyjne oraz cykliczne loty patrolowe na obiekty objęte dronowym monitoringiem. Klienci indywidualni i biznesowi, a także instytucje publiczne oraz firmy z branży ochrony będą mieć także możliwość skorzystania z szeregu funkcji dodatkowych, jak analityka czy inspekcje - komentuje Wojciech Stawiarski, prezes zarządu REAKTO.

Spółka REAKTO wdraża System Szybkiego Reagowania wraz z firmami ochrony oraz integratorami zabezpieczeń technicznych. Dotychczas REAKTO rozpoczęło współpracę z 12 firmami z branży ochrony, m.in. z Seris Konsalnet oraz Taurus Ochrona. Dzięki szeroko zakrojonym konsultacjom z doświadczonymi na rynku podmiotami, opracowywane przez spółkę rozwiązania są dostosowane do potrzeb i wymagań zarówno obiektów mieszkalnych, jak i przemysłowych oraz instytucji publicznych.

- Uruchomienie Systemu Szybkiego Reagowania w Piotrkowie Trybunalskim wzbudza w nas wielki entuzjazm. Jest to przełomowy moment dla naszej firmy oraz dla całego sektora bezpieczeństwa w Polsce. Zastosowanie dronów do ochrony to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie poprawy jakości usług, zwiększenia bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów. Dzięki dronom będziemy w stanie znacznie szybciej reagować na zagrożenia, efektywniej patrolować chronione obiekty i oferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie - dodaje Robert Torbus, prezes zarządu Dron Patrol.

Spółka aktywnie eksploruje rynek i rozważa akwizycje lokalnych firm ochrony, celem dynamicznego skalowania swojego portfela Klientów. Aby przyspieszyć rozwój i zapewnić szeroką dostępność swoich usług, spółka prowadzi także rozmowy z wiodącymi funduszami private equity i venture capital, celem przeprowadzenia serii A w połowie 2024 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ