Ranking top 10 podcastów 2020 roku

Marcin Myszka, autor Kryminatorium
Marcin Myszka, autor Kryminatorium. Fot. Youtube.com
Oto najpopularniejsze podcasty w IV kwartale 2020 r. według Spotify. Zestawienie opracowane w oparciu o ich słuchalność.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 4/2021 (67)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Kryminatorium

Marcin Myszka przedstawia zbrodnie z Archiwum X, tajemnicze zaginięcia, sylwetki przestępców.

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Ja i moje przyjaciółki idiotki

Joanna Okuniewska bez owijania w bawełnę mówi, jak z damsko-męskimi relacjami jest. Bywa śmiesznie i strasznie, ale „przyjaciółki idiotki”, którym zdarzyło się głupio zakochać, ostatecznie potrafią z dystansem o historiach bez happy endu opowiadać. 

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Dziennikarze rozmawiają z gośćmi, jak informują słuchaczy, „tak po prostu”. Do studia do tej pory zaprosili m.in. Janusza Palikota, Małgorzatę Kożuchowską, Maję Ostaszewską czy Michała Urbaniaka. 

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Dwóch Typów Podcast

Oficjalna wizytówka podcastu tworzonego przez Jakuba Chuptysia i Bartłomieja Sitka brzmi: „Podcast prowadzony przez Dwóch Typów – Kubę i Bartka znanych szerzej z kanałów GargamelVlog i Generator Frajdy. Jak przystało na Dwóch Typów, mówią o wszystkim, znają się na niczym”. Jedno jest pewne – są bardzo popularni. Ostatnio poruszyli np. temat „mikrokawalerek z patodeweloperki”.

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Piąte: Nie zabijaj

Joanna Mazur wybiera najciekawsze sprawy o tematyce kryminalnej, czyli zaginięcia, morderstwa i opowiada o nich tak, że trudno się oderwać. Ostatnio np. przybliżała historię Niemki, którą uznano za opętaną. 

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Tu Okuniewska

Czyli podcastowy, swoisty pamiętnik Joanny Okuniewskiej. Warto zaznaczyć, że historii z życia Polki mieszkającej na Islandii odsłuchano łącznie niemal 20 mln razy.

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Raport o stanie świata

Podcast Dariusza Rosiaka dziś to nie tylko cotygodniowa porcja świeżych opowieści o świecie: komentarzy, reportaży, felietonów, a nawet korespondującej z nimi muzyki. Dziś to całe multimedialne przedsięwzięcie. Jest bowiem „Raport na dziś” i „Raport o książkach”, są przedstawienia teatralne i koncerty. Sam Rosiak za swój „Raport o stanie świata” został uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2020 w konkursie Grand Press.

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Dział Zagraniczny

Maciej Okraszewski specjalizuje się w tematyce iberoamerykańskiej oraz przestępczości międzynarodowej, ale w swoim podcaście opowiada o wszystkim, co zdaniem m.in. wydawców prasowych „polskiego czytelnika nie interesuje”. 

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Karol Paciorek

Twórca youtube’owego kanału „imponderabilia” pisze, że rozmawia ze swoimi gośćmi „długo i szczerze”. A z zaproszeń do tych rozmów w 2020 r. skorzystali m.in. politycy startujący w wyborach prezydenckich, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

TOP 10 najlepszych polskich podcastów - Kwadrans na angielski 

Szymon Marciniak stworzył podcastowe lekcje języka angielskiego i zapewnia swoich słuchaczy, że „uczy mówić po angielsku od zera”. 

 

Choć w różnych zestawieniach podcastów 2020 r. właśnie te nazwiska pojawiają się najczęściej, to w 2021 r. do gry wkroczył jeszcze duet Podsiadło&Kotarski. Ten pierwszy to jeden z najpopularniejszych polskich artystów. Przepytuje go Radosław Kotarski, dziennikarz, twórca kanału „Polimaty” na YouTubie, założyciel wydawnictwa Altenberg.  

My Company Polska wydanie 4/2021 (67)

Więcej możesz przeczytać w 4/2021 (67) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ