Przedsiębiorca technologiczny pilnie poszukiwany! Specjalny projekt PFR i Allegro

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 83
PFR i Allegro podjęły współpracę, której celem jest znalezienie ambitnych przedsiębiorców technologicznych. Najlepsi będą mogli przygotować narzędzia i usługi niezbędne do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Do grona polskich pionierów innowacji może dołączyć każdy, kto wie że własna firma i tworzenie nowatorskich produktów to jego przyszłość, ale potrzebuje dodatkowej wiedzy i umiejętności, aby rozwinąć swój projekt lub dołączyć do zespołu założycielskiego.

Ważne, aby była to osoba w wieku 20-40 lat - gotowa wziąć udział w międzynarodowym programie edukacyjnym we wrześniu. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, opisując pomysł na swoją ścieżkę personalnego rozwoju i wysłać. Zespół PFR spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni 50 uczestników, którzy zostaną zaproszeni na  3-tygodniowe warsztaty z udziałem czołowych praktyków biznesu i ekspertów z Polski i zagranicy.

- Gospodarki światowe silnie ucierpiały w związku z Covid-19 i będą potrzebowały jeszcze sporo czasu, aby wrócić do sytuacji sprzed pandemii. Polska, dzięki szybkiej reakcji rządu i wprowadzeniu programów wsparcia dla przedsiębiorców, ma szansę na szybszy powrót do stabilizacji i odrobienie strat, ale będzie to o wiele trudniejsze, jeśli nie będziemy rozwijać rodzimych innowacji. Dlatego już po raz trzeci uruchamiamy Szkołę Pionierów PFR w partnerstwie z Allegro, bo zdajemy sobie sprawę, że w aktualnej sytuacji gospodarczej innowacje są nam potrzebne, jak nigdy dotąd - mówi Paweł Borys, prezes zarządu PFR.

Budowanie i współpraca w zespole, tworzenie modelu biznesowego, kreatywność, radzenie sobie z trudnymi problemami, prototypowanie, sprzedaż, marketing czy pozyskiwanie finansowania na projekt – to tylko niektóre kompetencje i umiejętności biznesowe jakie mają szanse zdobyć uczestnicy, dołączając do programu. Są to umiejętności, które pozwolą świadomie rozwijać własny innowacyjny biznes, jednocześnie, niwelując ryzyko jego niepowodzenia. Zajęcia dla uczestników poprowadzą  eksperci z instytucji i firm technologicznych takich jak: Allegro, Booksy, SWPS, Massachusetts Institute of Technology czy Alior Bank, którzy pomogą uczestnikom zbudować zespoły i wypracować innowacyjne projekty.

Rozwiązania stworzone przez zespoły zostaną zaprezentowane przed potencjalnymi inwestorami z funduszy PFR Ventures podczas gali finałowej programu. Kilkanaście najlepszych zespołów pojedzie na początku 2021 roku na zagraniczny wyjazd biznesowy, aby dalej rozwijać projekty, ale tym razem pod czujnym okiem ekspertów zagranicznych, którzy pomogą w skalowaniu produktów i usług na inne rynki oraz pozyskiwać cenne kontakty handlowe.

- Jako platforma zrzeszająca ponad 100 tysięcy firm handlowych wspieranie przedsiębiorczości i promowanie innowacyjnego podejścia do biznesu traktujemy jako jeden z filarów naszej działalności. Dzięki pakietowi wsparcia dla przedsiębiorców oraz innym naszym działaniom, od początku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa sprzedaż na Allegro rozpoczęło 15 tysięcy nowych sprzedawców- wielu z nich praktycznie z dnia na dzień przeniosło działalność do sieci. Już po raz trzeci zaangażowaliśmy się w Szkołę Pionierów, bo widzimy jak wielki potencjał ma polska gospodarka i jak ważne jest ciągłe i konsekwentne podnoszenie jej innowacyjności, szczególnie poprzez nowoczesne technologie - dodaje Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

W ubiegłym roku w warsztatach dla Pionierów wzięli udział eksperci m.in.: z: Docplanner, Linklaters, Bee Talents, Netguru, Get Response czy Skriware. Dzięki umiejętnościom pozyskanym w trakcie Szkoły Pionierów PFR powstały lub rozwinęły się takie projekty jak: Unicorn VR World – system VR do terapii dzieci ze spektrum autyzmu, JutroMedical - podstawowa opieka zdrowotna przyszłości, Magnetiqa - Innowacyjna technologia elektrostymulacji roślin i nasion dla upraw rolnych, Esportfield – platforma narzędzi dla graczy e-sportu, Propergate – platforma do zarządzania logistyką na budowie czy Reactivepad – przyjazny użytkownikowi arkusz kalkulacyjny.

- Do Szkoły Pionierów PFR poszukujemy ludzi z zapałem, którzy są głodni wiedzy, osób otwartych na niesztampowe myślenie i rozwiązywanie złożonych problemów przy wsparciu nowych technologii. Może to być student, naukowiec, mama, osoba pracująca w korporacji lub prowadząca własny biznes - najważniejsze, aby myślała i działała innowacyjnie. Dotychczasowe edycje wyraźnie pokazały, że jest to program, który daje praktyczną wiedzę i kontakty biznesowe, których samodzielne pozyskanie jest bardzo trudne, a to od nich często zależy powodzenie biznesu - mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR

Ważnym elementem programu jest współpraca z PFR Ventures – funduszem funduszy, który poprzez fundusze VC inwestuje w nowe, innowacyjne spółki od najwcześniejszego etapu rozwoju. Dzięki wsparciu PFR Ventures część zajęć prowadzona będzie przez inwestorów z międzynarodowym doświadczeniem w rozwijaniu start-upów. Stworzone projekty będą miały także szansę zaprezentować się przed inwestorami i uzyskać pierwsze finansowanie – to udało się już kilku spółkom z poprzednich edycji Szkoły (np. JutroMedical czy Reactivepad).Uczestnicy programu mają także możliwość w trakcie zajęć poznać możliwości wsparcia i finansowania w ramach innych instrumentów Grupy PFR – Esportfield otrzymał grant w wysokości prawie 1 mln zł z Platform Startowych PARP.

Nabór do III edycji Szkoły Pionierów PFR trwa do 26 czerwca. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz na stronie. W pierwszym etapie zostanie wybranych 80 osób, które zostaną zaproszone do ostatniego etapu naboru – spotkania ewaluacyjnego w formule online, zaplanowanego na początek lipca.

Pliki do pobrania

OVHcloud-StandOutFromTheCrowd-PL.pdf
1.5 Mb


ZOBACZ RÓWNIEŻ