PlayStation 5 dostępna w polskich sklepach jeszcze w styczniu? Wiele na to wskazuje

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
To były trudne tygodnie dla Sony. Premiera PlayStation 5 okazała się klapą - urządzeń zabrakło nawet dla tych, którzy zamówili konsole w przedsprzedaży. Jeszcze w grudniu przewidywano, że PS5 będzie można kupić w polskich sklepach dopiero wiosną. Sieć RTV EURO AGD poinformowała jednak, że zaoferuje konsole klientom już w styczniu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Trudno wskazać jeden konkretny powód, przez który premiera PlayStation 5 była porażką. Sony najczęściej zasłaniało się koronawirusem, tłumacząc, że z powodu pandemii produkcja w fabrykach przebiegała dużo wolniej niż zakładano. Konkurencyjny Microsoft dostarczył jednak - mimo epidemii - nowego Xboxa na czas.

O problemach z dostępnością PS5 informowaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. W sklepach urządzeń zabrakło, za to na portalach aukcyjnych pojawiło się mnóstwo ofert, gdzie szczęśliwcy odsprzedawali konsole z dużym zyskiem. Chętnych nie brakowało. - Jest ogromny niedosyt na rynku, żałuję, że nie kupiłem 100 preorderów - mówił nam wówczas Filip, który swój egzemplarz sprzedał za prawie 6 tys. zł. (przypomnijmy, że oficjalna cena najdroższego wariantu to 2299 zł). 

PlayStation 5 znów w polskich sklepach?

Kilka dni temu na Twitterze pojawiły się wiadomości o nowych dostawach PlayStation 5 na europejski rynek, w tym Polskę. Potwierdzają one informacje, które przekazała jeszcze w grudniu sieć RTV EURO AGD:

Szanowni Klienci,
kolejna dostawa konsol PS5 jest potwierdzona do końca stycznia. W pierwszej kolejności, w miarę dostępności produktu, będziemy je oferować tym z Was, których zamówienia na konsole zostały poprzednio anulowane. Jeszcze w grudniu będziemy się stopniowo kontaktować z tymi osobami mailem lub smsem, a potem telefonicznie, aby zaproponować zakup konsoli z kolejnych dostaw. Płatność przy odbiorze zamówienia.

Na razie nie wiadomo jednak, czy swój egzemplarz będą mogli kupić również nowi klienci, czy urządzeń wystarczy jedynie dla tych, którzy zakupili preorder, choć jeszcze go nie otrzymali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY