Patronaty My Company Polska. Maj 2023

ESG
Fot. shutterstock.
Patronaty My Company Polska
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 5/2023 (92)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kongres Spółek Giełdowych

10–11 maja br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XI edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG.

Pierwszy dzień kongresu wypełnią trzy bloki dyskusyjne podzielone na kilka mniejszych rozmów eksperckich. Podczas pierwszego z nich będzie mowa o intranecie jako narzędziu komunikacji wewnętrznej. Kolejna dyskusja dotyczyć będzie zmian prawnych związanych z implementacją dyrektywy work-life balance oraz dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy. Następnie odbędzie się dyskusja panelowa również poświęcona zmianom prawnym, tym razem w kontekście zmian w kodeksie dotyczących pracy zdalnej. Część merytoryczną pierwszego dnia kongresu zamkną tematy związane z wpływem zestresowanego mózgu na biznes, pułapkami wynagradzania oraz nowymi zasadami badania trzeźwości pracowników. Program drugiego dnia kongresu to praktyczne warsztaty, będące rozszerzeniem kwestii poruszanych pierwszego dnia.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Rola informatyki w branży produkcyjnej i handlowej – bezpłatna konferencja

Ruszyły zapisy na cykl bezpłatnych konferencji „Produkcja i handel w dobrych rękach 2023”. To seria spotkań, których tematyka skupiona jest na zastosowaniu nowoczesnych narzędzi IT oraz systemów ERP w zarządzaniu przedsiębiorstwem i rozwoju biznesu. Prezentacje są skierowane do firm z branży produkcyjnej oraz handlowej.

W agendzie m.in. dyskusja o zastosowaniu robotyzacji i mechanizmów sztucznej inteligencji w zarządzaniu przedsiębiorstwem, roli informacji zarządczej w prowadzeniu firmy oraz automatyzacji obiegu dokumentów. Konferencje odbędą się w Krakowie (17 maja), we Wrocławiu (18 maja), w Warszawie (23 maja), w Gdyni (24 maja) oraz we Swarzędzu k. Poznania (25 maja). Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na stronie konferencji. Liczba miejsc ograniczona!  Organizatorem jest firma informatyczna Comarch.

ESG: Kapitał ludzki filarem biznesu przyszłości. Kluczowa rola HR w strategii ESG – e-konferencja Helping Hand za nami!

Sposób, w jaki firma zarządza relacjami ze swoimi interesariuszami – pracownikami, partnerami, klientami – ma znaczący wpływ nie tylko na jej wizerunek, ale także na wyniki biznesowe. Szalenie istotną kwestię odgrywa skutecznie wdrożona i realizowana kompleksowo strategia ESG. Nie jest to chwilowy trend – to długookresowe, strategiczne działania, które mają bezpośredni wpływ zarówno na wizerunek, wartość firmy, jak i jej ocenę wśród inwestorów – to tylko kilka wniosków płynących z e-konferencji „ESG: Kapitał ludzki filarem biznesu przyszłości. Kluczowa rola HR w strategii ESG” organizowanej przez Helping Hand.

Wszyscy eksperci konferencji byli zgodni, że programy ESG kształtują świat, w którym żyjemy i mają wpływ na aktywność biznesową organizacji. Choć wielu liderów podkreśla, że firma to człowiek, to właśnie zakres S (społeczny) nadal sprawia firmom najwięcej trudności, przez co niejednokrotnie jest w działaniach strategicznych niedoceniany. A przecież uwzględnia on m.in. takie aspekty, jak standardy pracy, przestrzeganie praw człowieka, benefity pracownicze, bezpieczeństwo czy współpraca ze społecznościami lokalnymi, dostawcami, klientami.

Wydarzenie „ESG: Kapitał ludzki filarem biznesu przyszłości. Kluczowa rola HR w strategii ESG” było okazją do rozmów o wszelkich aspektach dotyczących działalności firm w aspekcie ESG, ze szczególnym uwzględnieniem S. W spotkaniu udział wzięło 10 praktyków - reprezentantów takich organizacji jak: Colliers International, GPW, NN Investment Partners TFI, BNP Paribas, bfagencja.pl,  Xella Polska, Sięgaj po Więcej, Kancelaria Radców Prawnych Wiatr i Partnerzy oraz Helping Hand – organizatora tego spotkania.

My Company Polska wydanie 5/2023 (92)

Więcej możesz przeczytać w 5/2023 (92) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ