Orlen umożliwia płacenie bez wysiadania z samochodu

Stacja paliw Orlen
Stacja paliw Orlen Fot. PKN Orlen
Rozwiązanie drive-through to możliwość płacenia za tankowanie oraz produkty bez konieczności wysiadania z samochodu. Usługa jest dostępna m.in. na stacji Orlen w Miejscu Obsługi Podróżnych Wisznia przy trasie S5, ale koncern planuje otwarcie kolejnych takich punktów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Do dyspozycji klientów stacji MOP Wisznia na odcinku Wrocław-Poznań są dwie linie drive-trough. To już drugi Orlen Drive - pierwsza stacja tego typu została otwarta testowo w drugiej połowie 2018 roku na MOP Michałowice przy drodze S8. Kolejne są już zapowiedziane: we Wrocławiu w pobliżu lotniska (ul. Graniczna) i w Warszawie przy al. Prymasa Tysiąclecia. - Mocno stawiamy na rozwój segmentu detalicznego, co dostrzegają nasi klienci. Spełniając ich oczekiwania sukcesywnie zwiększamy liczbę naszych stacji i urozmaicamy ofertę - mówi Daniel Obajtek, prezes zarządku PKN Orlen.

Na stacji MOP Wisznia jest dostępny również multimedialny kiosk, za pomocą którego można zapłacić za zakupy. Ponadto na wybranych stacjach - przede wszystkim na trasach popularnych wakacyjnych kierunków - działają Mobilni Kasjerzy usprawniający tankowanie wyłącznie przy dystrybutorach oznaczonych jako "Szybki Pas" (umożliwiają zapłatę za paliwo, a tym samym szybkie zwolnienie dystrybutora następnemu kierowcy).

Inną nowinką obowiązującą na stacjach Orlen jest aplikacja Vitay z usługą Orlen Pay - pozwala ona zapłacić za tankowanie od razu po odłożeniu nalewaka.

- Nieustannie analizujemy trendy i unowocześniamy nasze stacje, by jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom klientów. Wdrażanie innowacyjnych usług, w połączeniu z ich wysoką jakością, jest gwarantem utrzymania konkurencyjności na wymagającym rynku sprzedaży detalicznej - tłumaczy Patrycja Klarecka, członek zarząd PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ