Cmentarze zamknięte. Są nowe obostrzenia! Konferencja premiera

Fot: Krystian Maj/KPRM
Fot: Krystian Maj/KPRM
Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Oto zapis zawierający nowe obostrzenia:

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

UWAGA! Tekst jest aktualizowany (prosimy odświeżać tekst)

- 31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte (nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych).

- Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, będą pracować zdalnie (uwaga: dotyczy tylko administracji publicznej) - od poniedziałku, 02.11 na 2 tygodnie

- Apel premiera do firm prytwanych: "Tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej, zostawcie na pracy zdalnej"

- Dotychczasowe obostrzenia tymczasowe dla branż zostaną przedłużone o kolejne 2 tygodnie (przypomnijmy, np. ograniczenia dla gastronomii miały upłynąć 7 listopada).

- Zamiast apelu, "dyspozycja" - seniorzy mają zostać w domu przez najbliższe 2 tygodnie

- Dzieci przedszkolne i szkolne do 3 klasy dalej mogą chodzić do szkoły. Niewykluczone, że w przyszłości to się zmieni

- Apel do protestujących: "Zostańcie w domu!"

- Z końcem listopada prawdopodobnie (w przypadku ograniczenia liczby zarażonych) nastąpi odmrożenie branż

- Premier powołując się na rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej poinformował o zbliżającej się dacie stworzenia szczepionki - prawdopodobnie wydarzy się to w styczniu

AKTUALNA LISTA OBOSTRZEŃ:

---

Przypomnijmy, zgodnie z porannymi doniesieniami praca zdalna miała być obligatoryjna dla przedsiębiorców. Zgodnie z deklaracją premiera, jest to jedynie apel. Nakaz pracy zdalnej obejmuje jednostki administracji publicznej. Premier nie powiedział także o żadnych dodatkowych obostrzeniach w miejscach pracy. Kolejne decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Szczegółowe rozwiązania dotyczące nowych obostrzeń znajdą się w rozporządzeniu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie opublikowane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ