Nie żyje Tomasz Świderek, wieloletni felietonista My Company Polska

Fot. Michał Mutor
Fot. Michał Mutor
Tomasz Świderek przez wiele lat swojej kariery zawodowej współpracował m.in. z Dziennikiem Gazetą Prawną, Gazetą Wyborczą czy My Company Polska. W ostatnich latach pracował w serwisie telko.in.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tomasz Świderek specjalizował się w tematyce telekomunikacyjnej. Przez wiele lat swojej kariery zawodowej pisał m.in. Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Parkietu i Dziennika Gazety Prawnej. Od 2015 (pierwszego numeru naszego miesięcznika) do 2020 roku związany był także z naszą redakcją. Co miesiąc mieliście okazję czytać jego felietony w ramach cyklu "Wypatrzone przez Świderka", w których poruszał nie tylko tematy związane z telekomunikacją, ale także i postępem technologicznym i jego wpływem na polski biznes.


Pogrzeb Tomka odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 14 w sali A domu pogrzebowego na Północnym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wóycickiego w Warszawie.

Poniżej przypominamy kilka felietonów autorstwa Tomasza:

Irlandzki skok internetowy, rok 2015 - pierwsze wydanie miesięcznika My Company Polska

Niespełna dwa lata wystarczyły, by Irlandia z 16. pozycji na świecie, pod względem średniej prędkości internetu, wskoczyła na drugie miejsce. Stwarza to mniejszym firmom zupełnie nowe możliwości.

Kolor prądu ma w biznesie znaczenie, rok 2019:

"Produkowany w Polsce prąd należy do jednych z najbrudniejszych w Europie. A mimo to są u nas firmy – na razie głównie polskie spółki zagranicznych koncernów – które korzystają tylko z zielonej energii. Zapewne niewiele dzieli nas od chwili, gdy zacznie się okazywać, że warunkiem zdobycia kontraktu będzie korzystanie z zielonego prądu."


Miss AI. Wypatrzone przez Świderka, rok 2020:

"Chyba nikt nie wie, czy wymuszone przez lockdown zmiany w sposobie i trybie działania firm, w tym tych zarządzających funduszami VC, pozostaną trwałymi elementami. Wiadomo natomiast, że umiejętne wykorzystanie sztucznej inteligencji daje szansę uzyskania przewagi rynkowej. A to oznacza, że szersze niż dotychczas grono VC zacznie z niej korzystać przy doborze spółek do portfela."

ZOBACZ RÓWNIEŻ