My Company Polska razem z InCredibles. Ruszają poszukiwania najlepszego startupu!

Jarosław Sroka i Grzegorz Sadowski
Jarosław Sroka i Grzegorz Sadowski
We wrześniu nasza redakcja zaproponuje jeden startup, który trafi do programu mentoringowego InCredibles.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 5/2022 (80)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Partner:

O szczegółach współpracy opowiadają: Jarosław Sroka, Kulczyk Investments oraz Grzegorz Sadowski, redaktor naczelny My Company Polska

Grzech pierworodny wielu młodych przedsiębiorców? Nakreślanie mało ambitnych planów rozwojowych. –  Founderzy muszą pamiętać o tym, że by odnieść sukces, trzeba kreślić plany globalne. Rolą inwestorów i współpracujących ze startupami specjalistów jest pomóc im w tym procesie – uważa Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments. 

InCredibles to zainicjowany przez Sebastiana Kulczyka w 2017 r. wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu. Do programu są zapraszani wyłącznie finaliści prestiżowych konkursów. – Mnóstwo uwagi poświęcamy na pracę ze spółkami, staramy się inwentaryzować ich wszystkie potrzeby rozwojowe. Wszyscy młodzi przedsiębiorcy noszą w plecakach buławę Elona Muska, ale często brakuje im wiedzy i doświadczenia – tłumaczy Sroka. I dodaje, że z punktu widzenia młodych founderów, kluczowe wciąż są takie zadania jak budowanie zespołu, zarządzanie ludźmi, pozyskiwanie kapitału oraz sprzedaż i marketing.

Wśród mentorów, których jest dziś jest 120. znaleźli się m.in. Stefan Batory, Mariusz Gralewski, Zev Seigl i Michał Pękała. Pod skrzydłami InCredibles rozwijały się takie firmy jak Skriware, QNA Technology, Vertigo Farms czy Warmie. Wiele z nich opisywaliśmy na łamach „My Company Polska”.

InCredibles jest jednocześnie platformą projektów i inspiracji wspierających rozwój rodzimego ekosystemu startupowego. W tym celu we współpracy z partnerami merytorycznymi i mediami InCredibles inicjuje i współtworzy specjalistyczne raporty, debaty, publikacje oraz patronuje wydarzeniom edukacyjnym przeznaczonym dla młodych polskich przedsiębiorców. Teraz do grona partnerów InCredibles dołącza również „My Company Polska”!

„25 najlepszych polskich startupów” to jeden z flagowych i najbardziej prestiżowych rankingów przygotowanych przez nasz miesięcznik. Pokazujemy w nim najszybciej rozwijające się i rosnące startupy, bazując na analizie poszczególnych rund finansowych w ciągu danego roku. W ten sposób tworzymy zestawienia, które uwzględniają analizy preferencji funduszy VC. Do tej pory naszymi laureatami zostali Booksy, LESS_, a także Uncapped. – Nasi dziennikarze spotykają się i rozmawiają z setkami founderów. Widzimy ich pomysły, produkty i biznesy. Wiemy z jakimi problemami się zmagają. Mamy bardzo głęboki  wgląd w to co się dzieje na polskiej scenie startupowej, więc tym bardziej się cieszymy, że połączymy siły z InCredibles, który stworzył niesamowity program wsparcia dla przedsiębiorców – mówi Grzegorz Sadowski, naczelny „My Company Polska”.

We wrześniu redakcja zaproponuje jeden startup, który trafi do programu mentoringowego InCredibles. Będzie miał szansę na rozwój pod skrzydłami doświadczonych mentorów programu. 

Dlaczego to takie ważne? Oto historia, jaką opowiedział nam Piotr Pisarz, założyciel Uncapped: – Duże znaczenie miała dla mnie jedna z dyskusji, jaką odbyłem z Oliverem Samwerem, który był naszym pierwszym dużym inwestorem. Kiedy na początku działalności rekrutowałem pewną osobę na jedno ze stanowisk, marzyłem o tym, żeby mieć kogoś doświadczonego, kto przeanalizowałby nasze modele ryzyka. Przyszedłem wówczas do Oliego z profilem kandydata, który był szefem ryzyka w jednym z największych startupów fintechowych w Londynie. Praktycznie jedna z trzech najlepszych osób, jakie mógłbyś zatrudnić na takie stanowisko. I Oli powiedział mi wtedy mądre słowa: „Piotr. To jest twój startup. Jeśli uważasz, że warto go zatrudnić, to zrób to, ale moim zdaniem popełnisz błąd, gdyż na początku sam powinieneś zająć się takimi obowiązkami”. Bo choć trzeba wierzyć w swoją wizję, czasem lepiej posłuchać bardziej doświadczonych osób. 

My Company Polska wydanie 5/2022 (80)

Więcej możesz przeczytać w 5/2022 (80) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ