Motywacją nie może być pieniądz [WYWIAD]

Dawid Urban i Mateusz Oleksiuk, Less. Fot. Michał Mutor Dawid Urban i Mateusz Oleksiuk, Less. Fot. Michał Mutor
Jeśli w życiu ludzie szukają łatwej drogi, to nie mają nagrody. Dlatego trzeba iść pod prąd. Ja też się boję tego, co robię. Nie jestem robotem. Czuję presję i codzienny stres, ale wiem, że idę po coś dużego. A LESS_ będzie marką globalną – mówi Dawid Urban, który wraz z Mateuszem Oleksiukiem rozwijają aplikację LESS_. Rozmawiamy ze zwycięzcami rankingu 25 najlepszych polskich startupów.

Czy czas koronawirusa to dobry moment na inwestowanie?

Dawid Urban: Dla mnie czas resetu rynku jest raczej szansą niż zagrożeniem. Uważam, że świat się zmienił. Bardzo szybko odnajduję się w takich nowych rzeczywistościach i lubię szukać w nich szans. Dla marki LESS_ był to bardzo dobry okres. W czasie pandemii mieliśmy bardzo duże wzrosty.

Jakie?

Dawid Urban:  200–300 proc. Uważam, że każda zmiana jest dobra. Osobiście nigdy się nie poddaje. Nie można załamywać rąk, tylko działać w takiej rzeczywistości, jaka jest. To, co dzieje się dziś, daje dużo szans i to w wielu branżach; e-commerce rośnie, trendy się zmieniają, nawyki ludzi się zmieniają. Jeśli w to wszystko wpisze się biznes, to można być zwycięzcą. Jestem optymistą, uczę się każdego dnia i oczywiście popełniam błędy. Wyciągam jednak wnioski i szukam rozwiązań. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, a koronawirus w przypadku całego portfolio moich firm, tylko pomógł. Pandemia to siła wyższa. Tak jak w startupie – są czynniki, na które nie mamy wpływu. Jeżeli ktoś mówi, że w jego firmie jest tylko dobrze, to jest kłamcą. Miałem firmę zatrudniającą ok. 1 tys. osób. Potem pracowałem w korporacji, z której wyszedłem i zacząłem od zera. Dla niektórych byłoby to po prostu niemożliwe....

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 10/2020 (61)

Więcej możesz przeczytać w 10/2020 (61) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY