Młodzi wolą jednak korporacje?

SHUTTERSTOCK SHUTTERSTOCK
44
Wbrew dotychczas powtarzanym opiniom, to nie startupy, ale innowacyjne korporacje przodują w rankingu pracodawców najbardziej pożądanych przez studentów uczelni technicznych, wynika z międzynarodowego badania firmy doradczej Universum.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wbrew dotychczas powtarzanym opiniom, to nie startupy, ale innowacyjne korporacje przodują w rankingu pracodawców najbardziej pożądanych przez studentów uczelni technicznych, wynika z międzynarodowego badania firmy doradczej Universum. W stosunku do zeszłego roku pierwsze trzy miejsca pozostały bez zmian: na czele są Google, Microsoft i Apple. Na listę nie trafił natomiast ani jeden szybko rozwijający się startup typu Uber czy Airbnb. 

Przepytano 260 tys. studentów z 12 krajów. – Startupy kuszą ich atmosferą, innowacyjnymi produktami, ale to korporacje najwięcej inwestują w pracowników i nowe technologie w obszarze HR – tłumaczy Anna Węgrzyn z firmy BPSC. Potwierdza te spostrzeżenia awans w rankingu z pozoru skostniałej firmy Goldman Sachs, która wiele zmieniła w swoim wizerunku pracodawcy.

Za przegranych tegorocznego zestawienia uważa się takie firmy, jak Nokia (problemy po przejęciu przez Microsoft), Philips, HP czy Motorola, które zanotowały dwucyfrowy spadek w rankingu. Niespodzianką jest zaś wysoka, 57. pozycja chińskiego Huawei. Co ciekawe, w samym Kraju Środka liderem jest Alibaba.com, a w USA nie Apple czy Microsoft, lecz Tesla, która przekształciła się w innowacyjną firmę motoryzacyjną. We Francji w czołówce jest założony w 2005 r. i działający w przemyśle kosmicznym Safran. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY