Mindgram pozyskał 7 mln euro. Duże finansowanie na rozwój startupu

Mindgram
Mindgram, fot. mat. prasowe
Mindgram ogłosił zamknięcie rundy seed. W ramach finansowania startup pozyskał od grona międzynarodowych inwestorów 7 mln euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Łącznie firma pozyskała już prawie 40 mln złotych. Liderem rundy jest czeski fundusz Credo Ventures. Wsparcie pochodzi także od PortfoLion, Nunatak Capital oraz dotychczasowych inwestorów Market One Capital i Pamoja Capital, którzy dotąd zainwestowali m.in. w Booksy, Brainly i Jutro Medical, a także od prywatnych inwestorów.

Finansowanie pozwoli Mindgram zbudować przewagę technologiczną i rozwinąć produkt w kierunku spersonalizowanej pomocy psychologicznej opartej na strategii Data - Driven Care. Umożliwi także internacjonalizację platformy i dalszą ekspansję globalną.

W co zainwestuje Mindgram?

- Ta rekordowa dla nas inwestycja to efekt dynamicznego wzrostu w ostatnim roku. Potencjał dalszego, szybkiego rozwoju Mindgram określają m.in. ograniczony dostęp do ochrony zdrowia, wywołany pandemią oraz strach przed wojną i możliwym kryzysem gospodarczym. W Polsce mamy zaledwie 9 psychiatrów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Jednocześnie już teraz Mindgram jest najczęściej wybieraną przez firmy platformą, która obejmuje zasięgiem więcej użytkowników niż jakakolwiek inna platforma mental health – komentuje Jakub Zieliński, współtwórca i CEO Mindgram

Mindgram to pierwsza w Polsce platforma online, zapewniająca opiekę specjalistów - psychologów oraz specjalistów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego, skierowana do pracowników firm i ich bliskich. Od chwili powstania w 2021 r. firma objęła zasięgiem ponad 51 tys. pracowników, którym może zapewnić dostęp do około 500 specjalistów, kilkuset warsztatów grupowych oraz podcastów rozwijających umiejętności w obszarach zarządzania stresem, higieny snu czy komunikacji. W ostatnim roku pięciokrotnie wzrosła także liczba klientów Mindgram. Pozycję spółki na rodzimym rynku umacniają liczne partnerstwa z blisko 50 największymi w Polsce firmami i korporacjami, m.in. Pfizer, DB Schenker, 4F czy BIK.

Poza Polską firma rozwija się w Hiszpanii. W planach ma także Amerykę Łacińską oraz inne rynki, z ograniczonym dostępem do opieki psychologicznej. W ostatnim czasie firma rozszerzyła działalność o kolejne specjalizacje, m.in. prawników i doradców biznesowych. Dzięki temu jej klienci otrzymują narzędzie, oferujące kompleksowe wsparcie dla pracowników i ich bliskich.

- Podczas gdy Stany Zjednoczone przodowały pod względem dostępu do benefitów zapewnianych przez pracodawcę, reszta świata pozostawała daleko w tyle. Aż do teraz. Mindgram zachwycił nas tempem działania i wysokim poziomem rozwiązań, dających pracodawcom kompleksowe narzędzia wsparcia pracowników, skrojone na miarę ich potrzeb - mówi Guillaume Fournier, Partner Credo Ventures

7 mln euro na dostęp do spersonalizowanej opieki Data-Drive Care na świecie

Dalszy, dynamiczny rozwój spółki na globalnym rynku oraz realizację strategii Data-Driven Care, która pozwoli zbudować przewagę konkurencyjną Mindgram, wspierać będzie międzynarodowy zespół ekspertów Nunatak Capital.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć Mindgram naszą wiedzą specjalistyczną z obszaru Data Science w opracowaniu rozwiązań z zakresu opieki psychoterapeutycznej opartej na danych. Dzięki temu Mindgram zaoferuje swoim klientom wyjątkową wartość zbudowaną w oparciu o całkowicie nowe funkcje, takie jak hiperpersonalizacja, monitorowanie danych dotyczących samopoczucia pracowników czy terapię wspartą analizą języka naturalnego - komentuje Piotr Ciżkowicz, Managing Partner Nunatak Capital, profesor SGH

Nunatak to prywatny fundusz VC inwestujący w spółki budujące wartość w oparciu o technologie Data Science. W portfelu posiada m. in. inwestycje z obszaru MedTech w tym Cardiomatics i GenXone notowany na GPW.

ZOBACZ RÓWNIEŻ