Microsoft szykuje dużo zmian. W maju nowe funkcje chmury i AI

Microsoft szykuje dużo zmian. W maju nowe funkcje chmury i AI
Microsoft ujawni całkowicie nowe narzędzia sztucznej inteligencji do użytku na komputerach PC i w chmurze na swojej corocznej konferencji Build.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

CEO Microsoftu Satya Nadella powiedział analitykom jeszcze w styczniu, że rok 2024 będzie rokiem, kiedy "AI stanie się ważną częścią każdego komputera PC". Plan konferencji Microsoftu na maj odzwierciedla ten cel.

Microsoft zgłosił znaczący wzrost przychodów od klientów uruchamiających modele AI w swojej publicznej chmurze Azure. Firma chce utrzymać ten trend, wprowadzając nowe funkcje AI dla developerów.

Microsoft postawi jeszcze bardziej na AI

Nowy szef ds. AI, Mustafa Suleyman, pojawi się na scenie obok Nadelli i innych dyrektorów podczas przemówienia inauguracyjnego w Seattle. Suleyman — współzałożyciel DeepMind, startupu AI, który Google nabyło w 2014 roku — dołączył do Microsoftu w zeszłym miesiącu, przechodząc ze startupu Inflection AI.

Osoby chcące w pełni wykorzystać systemy operacyjne Windows od lat mogą instalować PowerToys, pakiet narzędzi open source, który obejmuje widget zmiany rozmiaru obrazów i program do dostosowywania skrótów klawiaturowych. Na konferencji Build Microsoft opowie o nowej funkcji "Zaawansowanego wklejania", która wykorzystuje modele AI działające bezpośrednio na komputerach PC, zamiast wysyłać dane do chmury i odbierać odpowiedzi.

Producent oprogramowania również opowie o nowych funkcjach AI które pozwalają użytkownikom na "głębszą interakcję z ich cyfrowym życiem w Windows". Nie wiadomo jeszcze, o co chodzi, niemniej Windows 11 ma zyskać "sporo" funkcji AI. Developerzy zyskają też możliwość integrowania funkcji AI z aplikacjami w Windows.

Jako część tej strategii, Microsoft w marcu wprowadził komputery PC Surface, które zawierają przycisk Copilota dla szybkiego dostępu do firmowego chatbota.

Organizacje budujące własne chatboty w Azure AI Studio również usłyszą o nowych funkcjach, tym razem związanych z bezpieczeństwem. Mają one na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa generowania przez modele AI niebezpiecznych treści.

ZOBACZ RÓWNIEŻ