Potwierdzone. Microsoft kupił Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów

Rodzina Xbox powiększy się o popularne marki / Fot
Rodzina Xbox powiększy się o popularne marki / Fot. Mat. prasowe
Call of Duty i inne marki dołączają do Microsoftu i rodziny Xbox. Gigantyczna transakcja.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W poście na Xbox Wire, szef Xboksa, Phil Spencer, powiedział, że prace nad przenoszeniem gier Activision Blizzard na Game Pass już się rozpoczęły. "Dziś rozpoczynamy pracę, aby ukochane franczyzy Activision, Blizzard i King pojawiły się na Game Pass i innych platformach. Podzielimy się dalszymi informacjami na temat tego, kiedy możecie się spodziewać gier, w nadchodzących miesiącach. Wiemy, że jesteście podekscytowani – i my także".

Sprawdź: Z wyrazami szacunku

Spencer przekazał również wiadomość dla istniejących fanów gier Activision Blizzard, sugerując, że wsparcie wieloplatformowe będzie kontynuowane. "Dla milionów fanów, którzy kochają gry Activision, Blizzard i King, chcemy, żebyście wiedzieli, że to dobry dzień dla gamingu" — powiedział. "Jesteście sercem i duszą tych franczyz i jesteśmy zaszczyceni, że jesteście częścią naszej społeczności. Niezależnie od tego, czy grasz na Xboksie, PlayStation, Nintendo, PC czy na telefonie, jesteś tu mile widziany - i będziesz mile widziany, nawet jeśli Xbox nie jest miejscem, gdzie grasz w swoją ulubioną franczyzę. Ponieważ gdy wszyscy grają, wszyscy wygrywają". 

To nie było łatwe przejęcie

Długotrwałe dążenia Microsoftu do zakupu Activision Blizzard dobiegają końca, po tym jak Wielka Brytania ostatecznie zaakceptowała transakcję, a akcje producenta Call of Duty zostały zawieszone.

Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsoft

W kwietniu brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków (CMA) zablokował przejęcie, powołując się na obawy konkurencyjne dotyczące gier w chmurze. Od tego czasu Microsoft pokonał Federalną Komisję Handlową (FTC) Stanów Zjednoczonych w sądzie, uzyskując zgodę kluczowego regulatora, Komisji Europejskiej, oraz uzyskał też porozumienie z rywalem konsolowym Sony w sprawie dostarczania gier Activision na PlayStation na następną dekadę.

Zobacz: Najbogatszy Polak

CMA zatwierdziła już ofertę przejęcia w wysokości 69 miliardów dolarów - największą w historii gier wideo – i utorowała drogę dla Microsoftu do zakupu Activision.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ