Jutro decyzja w sprawie obostrzeń

Kiedy luzowanie obostrzeń
Kiedy luzowanie obostrzeń? Fot. Adobe Stock
Jutro, czyli 14 kwietnia, odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, które zadecyduje o dalszych losach obostrzeń - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski, w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak zadeklarował Adam Niedzielski, zaraz po posiedzeniu zostanie wydany komunikat, w którym dowiemy się o dalszych losach obostrzeń. Rozmowy wciąż się jednak toczą. Jak powiedział minister zdrowia, wciąż trwa dyskusja co do najbliższego tygodnia. 

Dziś rano w rozmowie z RMF FM Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, zdradził, że powrót dzieci do przedszkoli będzie możliwy już 19 kwietnia. W dalszej perspektywie możliwy będzie powrót dzieci do szkół - w maju ostatecznie edukacja wróciłaby do normalnego, stacjonarnego trybu. 

Przedsiębiorcy: Czekamy do końca kwietnia

Wczoraj, 12 kwietnia, rzecznik MŚP, zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o wyznaczenie ostatecznej daty zniesienia lockdownu na 30 kwietnia br.

- Najwyższy czas ogłosić koniec lockdawnu gospodarki. Ostateczny termin zakończenia „operacji odmrażania” całości gospodarki nie powinien przekroczyć daty 30 kwietnia br. Jeżeli uda się zrobić to wcześniej, tym lepiej dla budżetu. Przedsiębiorcy już teraz muszą otrzymać wiążącą informację do kiedy maksymalnie będą musieli finansować dalszy przestój  – pisze w liście Adam Abramowicz.

W ocenie Adama Abramowicza, przedsiębiorcy są dobrze przygotowani do pracy w reżimie sanitarnym, zainwestowali duże kwoty w środki ochrony, a wszystkie branże mają zatwierdzone w GIS protokoły sanitarne, według których można bezpiecznie prowadzić działalność gospodarczą.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY