Jeff Bezos kupuje rezydencję sąsiada na Florydzie za 79 mln dol. "Więcej prywatności"

Jeff Bezos stara się korzystać z życia i swojego m
Jeff Bezos stara się korzystać z życia i swojego majątku / Fot. Legendary Productions
Bezos w ostatnich latach zwiększył swoje wydatki na ultra-luksusowe nieruchomości. Miliarderowi zależy też na prywatności.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jeff Bezos dodaje do swojego imperium nieruchomości kolejną rezydencję na południu Florydy, kilka miesięcy po zakupie domu tuż obok.

Założyciel Amazonu, trzecia najbogatsza osoba na świecie, zgodził się zapłacić 79 milionów dolarów za rezydencję z siedmioma sypialniami na Indian Creek, sztucznej wyspie na terenie Miami.

Sprzedażą zajmowali się Dina Goldentayer i Danilo Tavares z Douglas Elliman, którzy obaj odmówili komentarza na ten temat.

Billionaire Bunker na Florydzie / Fot. Legendary Productions

Bezos kupił sąsiedni dom w czerwcu za 68 milionów dolarów. Z najnowszym zakupem zdobędzie on nieruchomość o powierzchni około 0,7 hektara, która została wybudowana w 2000 roku. Ostatnio dom ten został sprzedany za 28 milionów dolarów w 2014 roku.

Bezos chce mieć więcej prywatności

Bezos, 59 lat, mógłby dokonać jeszcze innych zakupów w tej okolicy. Indian Creek, położone w zatoce Biscayne Bay, około 13 kilometrów od South Beach, jest znane jako "Billionaire Bunker", będąc domem dla inwestora Carla Icahna, gwiazdy futbolu Toma Brady’ego i piosenkarza Julio Iglesiasa, a także Jareda Kushnera i Ivanki Trump.

Oprócz domów na Indian Creek Bezos ma nieruchomości w Waszyngtonie, 9-akrową rezydencję w Beverly Hills, którą kupił za 165 milionów dolarów w 2020 roku, oraz posiadłość na Maui. Jego ultra-luksusowe wydatki wzrosły, odkąd zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Amazona w 2021 roku i po rozstaniu z MacKenzie Scott. 

Jest właścicielem jednego z najdroższych superjachtów na świecie, Koru, który został zwodowany w tym roku i kosztował szacunkowo 500 milionów dolarów.

Jego najnowszy zakup na Indian Creek obejmuje około 1770 metrów kwadratowych. Na terenie jest basen, kino, biblioteka i piwnica z winami. Dom jest zaprojektowany w taki sposób, aby "wyrażać ponadczasowy europejski glamour".

Bezos ma majątek o wartości prawie 156 miliardów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych właścicieli domów w tym stanie. Na Indian Creek jest około 40 rezydencji, klub golfowy i oddelegowany departament policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ