Janusz Palikot zapowiada ekspansję sieci sklepów Tenczynek Świeże. 100 lokali do końca 2023 r.

janusz palikot
Fot. materiały prasowe
Do końca roku w całym kraju ma być już 100 lokali sieci Tenczynek Świeże rozwijane przez firmę należącą do Janusza Palikota. Do końca lipca ruszy 20 nowych punktów w tym 4 w Warszawie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Sklepy w Krakowie i Wrocławiu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie i sygnały od naszych konsumentów rozbudowujemy sieć Tenczynek Świeże na terenie całej Polski. Do końca lipca otworzymy kolejne 20 punktów, w tym 4 w Warszawie: CH Arkady na ul. Solec, w Hali Koszyki, na ulicy Kaliny Jędrusik na Żoliborzu oraz na Mokotowie ul. Postępu - mówi Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

Przypomnijmy, do dziś trwają zapisy na akcje spółki w związku z prowadzoną ofertą publiczną akcji serii K. Zapisy prowadzone są przez Dom Maklerski BOŚ, który jest koordynatorem oferty oraz Biuro Maklerskie mBanku wchodzące w skład konsorcjum dystrybucyjnego.

Inwestorzy w ramach TMI mogą zapisać się na nie mniej niż 10 akcji oraz maksymalnie łącznie na nie więcej niż 15 000 akcji MPWiW (w jednej firmie inwestycyjnej). Do tego celu powinni zaangażować od 540 zł do 810 tys. zł.Cena emisyjna oferowanych papierów została ustalona przez walne zgromadzenie na poziomie 54 zł, co oznacza że zakładane wpływy z oferty wyniosą blisko 11 mln zł. Manufaktura Piwa Wódki i Wina zamierza przeznaczyć środki finansowe pozyskane z emisji akcji serii K w całości na kapitał obrotowy.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina tworzy holding alkoholowy. W ostatnich miesiącach spółka sfinalizowała przejęcie spółki Doctor Brew. Poza tym w skład Grupy MPWiW wchodzą także (bezpośrednio): Tenczyńska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże, a niebawem po zakończeniu procesu przejęcia również Przyjazne Państwo oraz pośrednio Tenczynek Bezalkoholowe i BUH Distillery. W ramach planowanej rozbudowy zdolności produkcyjnych w 2023 roku przejęta ma zostać także spółka Browar w Niechanowie (obecnie partner biznesowy firmy, któremu zlecana jest część produkcji). 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY