January Ciszewski znów inwestuje. Tym razem w fintech

January Ciszewski
January Ciszewski, fot. Michał Mutor
Notowana na rynku NewConnect spółka Femion Technology poinformowała o znalezieniu nowego inwestora. To January Ciszewski.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Umowa jest finalizacją listu intencyjnego podpisanego między JR Holding, czyli spółce należącej do Januarego Ciszewskiego a Femion Technology w lipcu. Inwestor w zamian za 7,76 proc. udziałów w Femion zapłaci 1,2 mln złotych.

- Femion jako pionier w branży fintech, a szczególnie bankowości otwartej wpisuje się w naszą strategię inwestowania w perspektywiczne podmioty z działające w obszarze digital business. Jesteśmy przekonani, że ta spółka, działająca w silnie rosnących segmentach rynku finansowego, będzie mocnym elementem naszego portfela – powiedział Artur Jedynak, wiceprezes JR Holding.

Femion intensywnie rozwija w swoich spółkach zależnych oprogramowanie oraz usługi korzystając z rozwiązań otwartej bankowości, sztucznej inteligencji, przekazów pieniężnych, odroczonych płatności, e-scoringu, czy też windykacji dla B2B w modelu subskrypcyjnym, dysponując również zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych. 

"Daję drugie życie NewConnect" Wywiad z Januarym Ciszewskim

- Przede wszystkim serdecznie witamy JR Holding w gronie naszych akcjonariuszy i dziękujemy za okazane nam zaufanie. Środki pozyskane z tej emisji pozwolą nam na dalszy dynamiczny rozwój naszych usług cyfrowych, a także przybliżą nas w realizacji naszych celów strategicznych. Liczymy również, że będziemy mogli skorzystać z doświadczenia i wsparcia JR Holding w naszych dalszych zamierzeniach. Wierzymy, że inwestycja w naszą spółkę przyniesie JR Holding jak i wszystkim pozostałym akcjonariuszom wysokie stopy zwrotu – dodał Jarosław Olejarz, prezes Femion Technology.

Kilka dni temu Femion poinformował o uruchomieniu platformy Vibil do monitoringu i windykacji faktur dla małych przedsiębiorców, w czym ma duże doświadczenie. Usługa będzie oferowana w innowacyjnym, na rynku finansowym, modelu subskrypcyjnym. 

Z prezesem firmy Femion, Jarosławem Olejarzem, rozmawialiśmy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zobacz całą rozmowę w formie wideo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ