Jak w wieku 23 lat zbudowałem startup warty 10 mln zł? [FRAGMENT EBOOKA]

Filip Sobel
Filip Sobel
Filip Sobel, założyciel HR-techu, Staffly wydał właśnie pierwszego ebooka. Patronat nad publikacją objęło My Company Polska, a jeden z fragmentów napisał nasz dziennikarz - Kuba Dobroszek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Staffly to polski startup z obszaru HR-Tech. Narzędzie oferuje zestaw zdigitalizowanych, krótkich i autorskich testów osobowości, które badają dopasowanie kandydata do stanowiska pracy, na które aplikuje. Spółka znalazła się w naszym zestawieniu najlepszych polskich HR-techów

Filip Sobel, założyciel startupu, napisał właśnie e-booka. Oto opis publikacji:

Poznaj autentyczną historię i case study sukcesu. Filip Sobel w wieku 23 lat stworzył polski startup Staffly, który pozyskał miliony od inwestorów, posiada wielu płacących klientów, a sam produkt - testy osobowości w rekrutacji - cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Sprawdź, jak Filip zdobył cenne doświadczenie i praktyczną wiedzę, którą dzieli się w publikacji. Przeczytaj autentyczne e-maile, zobacz prawdziwe zdjęcia i pierwszy pitch deck startupu.

Publikacja składa się z trzech części:
1. Od pomysłu do finansowania - case study startupu Staffly
2. Pierwszy pitch-deck, który zapewnił mi skuteczny rozwój produktu.
3. Konkretne rady ekspertów, którzy osiągnęli sukces w swojej dziedzinie.

Oficjalny patronat nad e-bookiem objęły m. in Akademia Leona Koźmińskiego i miesięcznik My Company Polska.

Poniżej publikujemy fragment e-booka:

Spotkania z inwestorami, które zazwyczaj trwały około godziny – jeżeli już udało się je umawiać - obfitowały w wiele pytań, które w pewnym momencie, po kilkunastu takich spotkaniach, zaczęły się powtarzać. Pozwoliło to na lepsze przygotowanie się do tych spotkań i sprawiło, że po kilkudziesięciu takich spotkaniach już nikt nie był nas w stanie niczym „zagiąć”.

Doświadczenie tych kilku miesięcy pozwoliło nam w końcu spotkać inwestora („odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie”), który uwierzył w naszą wizję, zespół i produkt.

W końcu w lipcu 2020 roku otrzymałem na swoją skrzynkę przełomową wiadomość e-mail, która zmieniła wszystko:

Cześć, wstępnie jesteśmy zainteresowani. Zdzwońmy się jutro na 15 minut na update, ok?

Pozyskaliśmy milion złotych na nasz startup, a ja wraz zespołem mogłem oddać się temu zajęciu na pełen etat, porzucając wcześniejsze zajęcia i przestawiając swoją karierę na zupełnie nowe, nieznane tory. Nieznane wody otworzyły się przed nami na arcyciekawą podróż.

A reszta to już historia…

- - -

Dystrybucja e-booka odbywa się pod adresem filipsobel.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ