Innowacje są w naszym DNA. Rozmowa z Ryszardem Hordyńskim

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. Strategii i Komuni
Ryszard Hordyński, dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska
To przedsiębiorcy i prywatni konsumenci zrobili największą rewolucję na polskim rynku energetycznym. Niestety blokują ich regulacje - mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

- Myślę, że Polska ma takie szczęście, że w niektórych obszarach nadrabia to, co inni robili wcześniej. Startujemy z dość niskiego pułapu, ale dzięki temu udaje się  nam przeskakiwać po kilka stopni w rozwoju. Tak było przykładowo z sieciami telefonicznymi. Tak samo może być z transformacją energetyczną, szczególnie w obszarze zarządzanym przez prywatnych inwestorów - tłumaczył w rozmowie Kubą Dobroszkiem.

Zdaniem Ryszarda Hordyńskiego regulacje w Polsce nie są zbyt przyjazne jeśli chodzi o wsparcie rozwoju nowych technologii. Z drugiej strony już dziś w Polsce działa 600 tys. małych instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo powstają kolejne, duże farmy. W efekcie w minionym roku ponad 2 proc. prądu w Polsce powstało właśnie dzięki energii ze słońca - głównie przy domach "zwykłych Kowalskich". 

- Polacy chętnie korzystają z nowych technologii i inwestują w to, co jest przyszłością - powiedział Hordyński.

Zobacz całą rozmowę przeprowadzoną podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego klikając na film powyżej

ZOBACZ RÓWNIEŻ