innogy go! wprowadza flotę elektryków do Zakopanego

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Kierowcy będą mogli wypożyczyć i zwrócić auto w jednej z trzech oznaczonych stref na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści dojadą cichymi i bezemisyjnymi samochodami innogy go! w okolice Morskiego Oka i do kolejki na Kasprowy Wierch.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego zaowocował wprowadzeniem floty elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Usługa początkowo będzie działać testowo przynajmniej do końca października tego roku. Jej celem jest zapewnienie turystom przyjeżdzającym do Zakopanego bez swoich samochodów możliwości odwiedzania Parku przy wykorzystaniu ekologicznego transportu – elektrycznych aut, które są ciche i nie emitują spalin.

– Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dla kierowców podróżujących na terenie TPN oferta innogy go! wygląda bardzo podobnie jak w Warszawie. Są dostępne 4 pakiety minut:

- Pakiet 8 minut - 9,99 zł
- Pakiet 30 minut - 29,99 zł
- Pakiet 75 minut - 59,99 zł
- Pakiet 300 minut - 99,99 zł

Im wyższy pakiet, tym niższa opłata minutowa. W momencie wykorzystania pakietu system automatycznie zacznie naliczać opłatę w wysokości 1,29 zł za minutę jazdy. Niewykorzystany czas z pakietu przepada. Nie ma opłaty za przejechane kilometry.

W tej chwili do wypożyczenia dostępnych jest 10 aut. Wynająć i zwrócić samochód należy w jednej ze specjalnych stref:

- Centrum Zakopanego – ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN)
- Kuźnice – nieopodal kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN)
- Palenica Białczańska (parking TPN)

- Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska.

POLECAMY