Grupa Impel i Netology partnerami polskiego startupu Timate [TYLKO U NAS]

Sebastian Młodziński, CEO Timate Sebastian Młodziński, CEO Timate
Firma Timate podpisała umowy partnerskie z grupą Impel - jedną z największych firm outsourcingowych w Polsce oraz Netology - firmą świadczącą usługi IT dla biznesu - zdradza w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Sebastian Młodziński, CEO Timate i m.in. współtwórca XTPL.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Timate to innowacyjny startup, który stworzył kartę identyfikacyjną dla pracowników operującą na bazie internetu rzeczy umożliwiającą m.in. automatyczną ewidencję i rejestrację czasu pracy, określenie stref pobytu pracownika oraz zapewniającą funkcjonalności zwiększające poziom bezpieczeństwa pracowników. 

 Jak komentuje Sebastian Młodziński, Impel i Netology zajmą się dystrybucją systemu wśród klientów. - Impel świadczy usługi dla firm zewnętrznych w pełnym zakresie. Ich outsourcing obejmuje rozmaity zakres działalności, dlatego dla nas firma jest partnerem idealnym. Z kolei Netology to firma IT, która integruje wiele usług, prężnie rozwija się na rynku i ma bardzo ciekawy model biznesowy - tłumaczy w rozmowie z mycompanypolska.pl. Jak zaznacza, system Timate został już pozytywnie przetestowany w jednej ze spółek należących do grupy Impel.

 Obie firmy zajmą się dystrybucją produktów Timate. Firma przygotowuje się do podpisania trzeciej umowy partnerskiej, ale w tym momencie Sebastian Młodziński nie ujawnia, kto zostanie kolejnym partnerem. - To duża firma europejska. Podpisaliśmy już umowę NDA, obecnie przyglądają się naszej technologii. Z doświadczenia wiem, że podpisanie ostatecznej umowy może nastąpić za kilka miesięcy - tłumaczy. 

 Trzej partnerzy będą pełnili funkcję wyłącznych dystrybutorów produktów Timate w Polsce i Unii Europejskiej. - Nie chcieliśmy budować wewnętrznych struktur sprzedażowych. Naszym zdaniem byłoby to zbyt czasochłonne, a w dodatku nie bylibyśmy w stanie nawiązać takich relacji z klientami, jakie mają nasi partnerzy. Oczywiście, oddamy w ten sposób część naszej marży, ale per saldo Timate mocno na tym skorzysta - komentuje CEO firmy.

 Timate pozostanie firmą technologiczną, rozwijającą własny system automatycznej ewidencji pracy. Przez ostatnie dwa lata trwał program pilotażowy, w który weszło kilkadziesiąt firm z całej Polski. Na początku 2019 roku w projekt osobiście zaangażował się Sebastian Młodziński, współtwórca XTPL. Wraz z kilkoma innymi inwestorami zainwestował w firmę około 2 mln złotych i objął w niej stery jako CEO. Twórcy Timate - Maciej Światowski i Tomasz Łempiński – pozostają w firmie z większościowym pakietem udziałów i dbają o rozwój technologii. 

 Firma stworzyła innowacyjny system oparty na kartach identyfikacyjnych (działających w formule IoT) oraz systemu czujników i punktów dostępowych. Umożliwia on m.in. automatyczną rejestrację czasu pracy, ale także możliwość wyliczania nadgodzin czy określenia strefy pobytu pracowników. Oprócz tego system czujników umieszczonych na karcie nadzoruje ruch pracownika. Ta funkcjonalność ma na celu nie tylko sprawdzanie przebiegu pracy osób zatrudnionych, ale również poprawienie bezpieczeństwa w firmie. W momencie wykrycia np. upadku i braku reakcji pracownika na wyświetlony komunikat, karta automatycznie wzywa pomoc. System Timate oferuje także zaawansowaną analitykę danych.

 Timate obecnie rozpoczął proces wdrożeń komercyjnych swoich rozwiązań.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY