Hybrydowy coworking? Mindspace wprowadza nowe rozwiązanie

Mindspace, praca hybrydowa
Mindspace, praca hybrydowa, fot. Adobe Stock
Firma Mindespace, globalny operator elastycznych powierzchni biurowych, wprowadził do oferty rozwiazanie hybrydowe dla najemców biur lub biurek. Na czym będzie polegało?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Badanie przeprowadzone w skali globalnej przez firmę Barco  - światowego lidera w obszarze projektowania wizualizacji, wykazało, że 85 proc. pracowników chce wrócić do biura i tęskni za społecznym aspektem życia zawodowego, jednocześnie chcąc zachować swobodę i udogodnienia pozwalające lepiej łączyć pracę w domu z pracą w biurze. Badanie to pokazuje również, że przejście na pracę hybrydową nie jest wcale nowym trendem – COVID-19 jedynie przyspieszył realizację możliwości, które oferuje ten model. Potwierdza to Mindspace, który w ujęciu globalnym, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odnotował trzykrotny wzrost zapotrzebowania na hybrydowe przestrzenie do pracy – w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.

Jak wynika z kolei z badań amerykańskiego Harvard Business Review, częste kontakty osobiste prowadzą do zaangażowania, wzajemnego wsparcia i lepszej współpracy w zespołach. Nie da się więc ukryć, że pomimo wielu zalet pracy zdalnej, jest ona wyzwaniem m. in.  w zakresie utrzymania kontaktów międzyludzkich, kultury firmy i zapewnienia dobrego samopoczucia zwłaszcza tym pracownikom, którzy na skutek pracy z domu mogą doświadczyć wypalenia zawodowego. Firmy potrzebują więc rozwiązań skrojonych na miarę ich indywidualnych potrzeb. 

Hybrydowy coworking Mindspace

Mindspace rozszerzył swoją globalną ofertę o rozwiązania hybrydowe, na które składają się: karnety jedno- i wielodniowe oraz usługa Hybrid Office. Każdy z tych produktów pozwala na korzystanie z przestrzeni biurowej Mindspace „na żądanie”, w zależności od zapotrzebowania. 

 – Nasza najnowsza oferta Mindspace Hybrid stanowi bezpośrednią odpowiedź na bieżące potrzeby firm wdrażających takie modele pracy, które są połączeniem pracy z domu i z biura. Pomimo, iż na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań wspierających taki model pracy, ta nowa, cyfrowa przestrzeń nie jest właściwie przystosowana do prowadzenia tzw. zespołowych „burz mózgów” czy dyskusji nad nowymi projektami. Nie odpowiada także na potrzeby związane z pracą kreatywną i nie zastępuje podstawowej potrzeby kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego w Mindspace wprowadzamy takie rozwiązania, które niezależnie od lokalizacji, zaoferują naszym klientom jeszcze większą elastyczność – mówi Dan Zakai, współzałożyciel i dyrektor generalny Mindspace. 

Szukasz pomysłu na biznes?

Na czym polega hybrydowy coworking?

Nowością w ofercie Mindspace jest m. in. usługa Hybrid Office. Rozwiązanie to oferuje pełne korzyści wynikające z członkostwa w Mindspace, w tym –  oprócz dostępu do biur – możliwość korzystania z sal konferencyjnych, przestrzeni eventowych, powierzchni wspólnych oraz wielu innych udogodnień, które oferuje dana lokalizacja operatora.  

Z oferty Hybrid Office mogą skorzystać np. firmy, które wprowadziły mieszany model pracy i chciałyby zyskać dodatkową przestrzeń biurową poza swoją siedzibą i biurami satelickimi. Oferowane przez Mindspace rozwiązanie daje w tym przypadku poczucie naturalnej elastyczności firmy – zwłaszcza dla tych pracowników, którzy wolą uniknąć stałej pracy z domu.

Usługa ta została uruchomiona także dla takich przedsiębiorstw, które przeniosły całą swoją działalność do biur Mindspace i na skutek wdrożenia modelu hybrydowego, potrzebują mniej stanowisk do pracy niż łączna liczba pracowników. W praktyce oznacza to, że wynajmując prywatne biuro w Mindspace np. na 10 osób, dostęp do niego można nadać dodatkowym pracownikom, dzięki czemu poszczególne zespoły mogą korzystać z siedziby firmy naprzemiennie. Oferta Hybrid Office daje możliwość zarządzania daną przestrzenią według bieżącego zapotrzebowania i preferencji pracowników którzy jednego dnia wolą pracować z domu, a drugiego w biurze.

Na nową ofertę Mindspace składają się także: Mindpass Daily oraz Mindpass Multi, oferujące dostęp do przestrzeni biurowych na odpowiednio: 1, 4, 8 lub 12 dni w miesiącu. Ceny za karnety dzienne zaczynają się od 176 zł. 

Oto konkurent dla Google Meet, Microsoft Teams i Zoom Polska

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ