Hub.Tech postawi na giełdę

Giełda papierów wartościowych,
Giełda Papierów Wartościowych, fot. Adobe Stock
W I półroczu 2022 roku na warszawskim parkiecie głównym GPW zadebiutuje Hub.Tech, dawniej Boruta-Zachem. Firma złożyła już wniosek do KNF.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Grupa Hub.Tech, rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania, w czwartek złożyła prospekt emisyjny do KNF w sprawie przeniesienia notowań z NewConnect na główny rynek GPW. Spółka liczy na debiut w pierwszym półroczu 2022 roku. Dodatkowo firma ogłosiła zmiany w zarządzie, co ma się przyczynić do zwiększenia synergii między spółkami w Grupie. 

Debiut Hub.Tech na głównym rynku GPW jest planowany na pierwsze półrocze 2022 roku i nie będzie związany z przeprowadzaniem emisji nowych akcji. Celem przejście jest m. in. chęć wejścia na parkiet, gdzie jest większy dostęp do kapitału instytucjonalnego.

Spółka poinformowała również o zmianach w zarządzie. Marcin Pawlikowski przestanie pełnić funkcję wiceprezesa Hub.Tech, zaś do zarządu został powołany Paweł Rodowicz, absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, posiadający duże kompetencje w IT oraz zarządzaniu procesami, od 2018 roku pełnomocnik zarządu w spółce InventionBio. Marcin Pawlikowski pozostaje dalej w Grupie, skupiając się na rozwoju Onlybio.life.  

Hub.Tech. Będą inwestycje

- Hub.Tech w ostatnich latach wypracował dobrą pozycję na rynku. Jest to odpowiedni moment, abym zmienił swoją funkcję i ustąpił miejsca w zarządzie. Przede wszystkim widzę bardzo duży potencjał w Onlybio.life i tutaj będę chciał skierować swoje działania. Spółka zdobyła pozycję lidera ekokosmetyków na polskim rynku, realizuje wiele perspektywicznych projektów R&D oraz posiada moce produkcyjne, które pozwalają na dalszą ekspansję i rozwój. Jeśli chodzi o nowego wiceprezesa Hub.Tech, to uważam, że Paweł Rodowicz, który bardzo dobrze zna Grupę, nie tylko poradzi sobie w spółce, ale także wyniesie ją na nowy, wyższy poziom – komentuje Marcin Pawlikowski, prezes spółki Onlybio.life.

Onlybio.life po trzech kwartałach odpowiadała za ponad 55 mln zł przychodów ze sprzedaży całej grupy, co było najlepszym wynikiem ze wszystkich spółek zrzeszonych. Spółka w 2022 roku chce również rozpocząć działalność eksportową. Do tej pory eksport stanowił nieznaczną część przychodu, jednak teraz ma to się zmienić i swoje produkty będą mocniej pozycjonować za granicą. 

Hub.Tech (dawniej Boruta-Zachem) prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,

badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych,

produkcji barwników i pigmentów.

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Od 2014 r. Hub.Tech jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY