Harley-Davidson do wynajęcia przez smartfona. Polski startup zapowiada nową usługę

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Carsmile - startup oferujący kupno samochodu w abonamencie przez Internet - zapowiedział nowy projekt. Już niedługo dzięki platformie będzie można wynająć również motocykle. Dokładne modele nie są jeszcze znane, jednak jak wynika z informacji bizblog.pl, jedną z dostępnych marek będzie Harley-Davidson.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Obecnym właścicielem Carsmile jest grupa OLX. Zapowiedziana platforma zaoferuje motocykle na abonament - w formie najmu długoterminowego lub leasingu. Przedstawiciele startupu podkreślają, że innowacja na skalę światową. Pomysłodawcą projektu jest Grigoriy Grigoriev, w grupie OLX pełniący funkcję szefa ds. rozwoju korporacyjnego europejskiego pionu motoryzacji. - Liczę, że już niedługo będzie można wynająć w Polsce motocykl na jeden sezon - mówi Grigoriev.

Nowy serwis to szczególne wyzwanie, bowiem rynek motocyklowy znacznie różni się od samochodowego. Choć ogólna tendencja jest zwyżkowa - z danych SAMAR wynika, że w naszym kraju rejestruje się coraz więcej motocykli - należy pamiętać, że motocykle dużo szybciej tracą na wartości, inne są też specyfiki serwisowania oraz koszty ubezpieczeń. Ponadto auto traktuje się zwykle po prostu jako pojazd do przemieszczania, motocykle to pewien określony styl życia.

- Obecnie rozmawiamy z trzema markami i to one prawdopodobnie znajdą się w ofercie motocyklowej Carsmile na początek. Udało nam się znaleźć kilku dealerów, którzy mocno wierzą w model sprzedaży online, w najem i leasing - mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile, cytowany przez serwis "Business Insider".

Bizblog.pl podał, że jedną z dostępnych marek będzie Harley-Davidson.

Carsmile zawarł w pandemicznym roku 2020 prawie 2000 umów wynajmu i leasingu, co jest wynikiem rekordowym. W sumie, przez 2,5 roku działalności platforma sprzedała online ponad 3300 aut osobowych i dostawczych - podsumowują przedsiębiorcy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY