Grupa Wielton o gali MMA VIP 4 w Wieluniu. "Nie wspieramy tego projektu" [TYLKO U NAS]

MMA VIP
MMA VIP, fot. MMA VIP
5 marca w Wieluniu ma odbyć się gala MMA VIP 4, w promocję której zaangażowany jest Andrzej Z. ps. "Słowik". "Nie wspieramy tego projektu" - komentują przedstawiciele firmy Wielton.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Gala MMA VIP 4 - organizowana przez federację, której przewodzi Marcin Najman - od samego początku wzbudza olbrzymie kontrowersje. Kiedy celebryta ogłosił, że jedną z osób promujących wydarzenie będzie Andrzej Z. ps. "Słowik" - były szef mafii pruszkowskiej - w internecie zawrzało. Zdecydowana większość internautów, dziennikarzy i polityków jest przeciwna stawianiu na piedestale byłego gangstera.

Jedną z osób najaktywniej działającą na rzecz odwołania gali jest Krzysztof Stanowski. Kilka dni temu dziennikarz przeprowadził wywiad z Pawłem Okrasą, burmistrzem Wielunia, który mimo protestów nie widzi nic złego w organizacji w Wieluniu gali z udziałem "Słowika". Poniżej wywiad z politykiem:

Na początku wywiadu, Paweł Okrasa chwali się, że Wieluń jest "rajem podatkowym dla firm transportowych". Polityk wymienia w tym kontekście m.in. firmę Wielton - jednego z największych producentów naczep w Europie - której siedziba znajduje się właśnie w Wieluniu.

Przesłaliśmy firmie trzy pytania związane z organizacją w mieście gali MMA VIP 4:

1. Czy firma Wielton popiera pomysł organizacji w Wieluniu gali MMA VIP 4, promowanej przed Andrzeja Z., ps. "Słowik"?

2. Czy jeśli gala rzeczywiście odbędzie się w Wieluniu, firma zamierza w jakiś sposób zareagować?

3. Krzysztof Stanowski zaproponował burmistrzowi Wielunia pakiet atrakcji, wzamian za rezygnację z wynajęcia hali pod galę MMA VIP 4 (przyjazd Tomasza Rożka, Marcina Gortata, Marcina Możdżonka, turniej e-sportowy). Czy firma Wielton jest skłonna "dorzucić" coś do tego pakietu?

Poniżej publikujemy oświadczenie Grupy Wielton, jakie otrzymaliśmy w odpowiedzi na zadane pytania:

W odniesieniu do pytań dotyczących organizacji gali MMA-VIP, która ma się odbyć 5 marca w Wieluniu, chcemy poinformować, że nie jesteśmy w żaden sposób zaangażowani w to wydarzenie i nie wspieramy tego projektu. Bardzo prosimy o niełączenie naszej spółki w żaden sposób z tą galą, ani z jej organizatorami.

Wielton S.A jest odpowiedzialnym członkiem społeczności lokalnej. Często wspieramy mieszkańców Wielunia i okolic. Szczególnie angażujemy się w inicjatywy edukacyjne wspierające rozwój młodzieży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY