GM zwiększa inwestycje w autonomię i samochody elektryczne

GM stawia na samochody elektryczne / Fot. General
GM stawia na samochody elektryczne / Fot. General Motors
GM zwiększył środki, które przeznaczy na inwestycję w pojazdy elektryczne i autonomiczne w latach 2020-2025. Łącznie to 35 miliardów dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Największy producent samochodów w USA początkowo planował przeznaczyć na przedsięwzięcie 20 miliardów dolarów, ale pod koniec zeszłego roku zdecydował się na zwiększenie tej puli do 27 miliardów. Teraz, jak donosi CNBC, GM wyda na te starania jeszcze więcej. Firmie zależy, aby zapewnić sobie dobrą pozycję na rynku samochodów elektrycznych i autonomicznych. Tak bowiem ma wyglądać przyszłość motoryzacji. 

GM stawia na samochody elektryczne

Dodatkową inwestycję firma wykorzysta do przyspieszenia produkcji swoich technologii baterii i ogniw paliwowych. Oprócz dwóch, które są już w budowie, firma zbuduje jeszcze dwie fabryki akumulatorów w Stanach Zjednoczonych, najprawdopodobniej w celu zapewnienia, że nie natknie się na niedobory akumulatorów podczas zwiększania produkcji pojazdów elektrycznych. 

Sprawdź: Franczyza a ryzyko

Posiadając własne fabryki akumulatorów (tak jak Tesla w swoich Gigafabrykach), GM nie byłby w przyszłości na łasce zewnętrznych partnerów produkcyjnych.

W przeszłości firma zapowiadała już, że do końca 2025 r. wprowadzi na rynek 30 pojazdów elektrycznych, a do 2035 r. będzie sprzedawać wyłącznie pojazdy elektryczne. Wiele koncenrów motoryzacyjnych złożyło już podobne deklaracje, a dodatkowo pojawiają się informacje, że niektóre firmy technologiczne wejdą na rynek auto-moto. Najczęściej mówi się o Apple - firma podobno pracuje nad własnym samochodem elektrycznym, który trafi na rynek w 2024 r.

Wracając do GM, do tej pory firma wprowadziła na rynek modele Hummer EV i nowe Chevy Bolts. W nadchodzących latach pojawi się pewnie kilka nowych modeli.

Kryptowaluty: Dogecoin

Dyrektor finansowy Paul Jacobson powiedział na ostatniej konferencji prasowej, że producent samochodów "czuje się dobrze we wszystkich swoich projektach, które są w toku". Firma jest więc na razie zadowolona z wyników sprzedaży swoich elektryków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY