Full Speed Ventures inwestuje w 4Semantics. Spółka chce zrewolucjonizować inteligentne przetwarzanie dokumentów dzięki AI

Tomasz Rzeźniczak, CEO 4Semantics i Wojciech Fedorowicz, współzałożyciel i partner zarządzający Full Speed Ventures.
Tomasz Rzeźniczak, CEO 4Semantics i Wojciech Fedorowicz, współzałożyciel i partner zarządzający Full Speed Ventures.
Full Speed Ventures ogłosił swoją najnowszą inwestycję w 4Semantics, spółkę zajmującą się inteligentnym przetwarzaniem dokumentów (IDP). Dzięki temu strategicznemu wsparciu, 4Semantics przyspieszy swój międzynarodowy rozwój w sektorze finansowym i poza nim. Inwestycję prowadzi Wojciech Fedorowicz, współzałożyciel i partner zarządzający funduszu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spółka 4Semantics zyskała uznanie za swoje innowacyjne podejście do automatycznej analizy i interpretacji skomplikowanych dokumentów, wykorzystując zaawansowaną technologię kognitywnego AI. 

– Inwestycja w 4Semantics jest odzwierciedleniem naszej misji wspierania przedsiębiorstw, które nie tylko są innowatorami, ale także znacząco wpływają na systemowe zmiany w dużych, ugruntowanych branżach – powiedział Wojciech Fedorowicz – Doświadczenie 4Semantics w szybkiej analizie olbrzymich wolumenów skomplikowanych dokumentów o kluczowym znaczeniu dla firm jest krytyczne dla cyfrowej transformacji sektora finansowego. 

Ekspansja i rozwój 

Inwestycja pozwoli 4Semantics na skokowy wzrost działalności operacyjnej oraz dalsze udoskonalanie swojej platformy SensID opartej o AI, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, zawsze podnosząc poprzeczkę skuteczności i szybkości działania. 

– Bardzo się cieszę, że możemy przywitać Full Speed Ventures w roli naszego inwestora – dodaje Tomasz Rzeźniczak, CEO 4Semantics. "Ich doświadczenie w skalowaniu firm technologicznych, a także wspierające i aktywne podejście do inwestycji znacznie przyspieszą nasz rozwój. Współpraca ta umożliwi nam osiągnięcie pozycji lidera w dziedzinie przetwarzania złożonych dokumentów z użyciem AI w bankach, firmach leasingowych i ubezpieczeniowych, a także w innych branżach bogatych w dokumenty.

Przeczytaj także: Polskie startupy technologiczne mają potencjał. Jakie branże na lokalnym rynku stawiają na innowacje?

Mapa Polskiego Fintechu

Mapa Polskiego Fintechu

7 czerwca w Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej, podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard, zostanie zaprezentowana Mapa Polskiego Fintechu. Jest to pierwsze w Polsce tak kompleksowe opracowanie dla i o branży fintech.

ZOBACZ RÓWNIEŻ