Formuła 1 w Polsce wyłącznie w streamingu. Niektóre wyścigi również za darmo

Formuła 1, ViaPlay
Fot. materiały prasowe ViaPlay
Wszystkie wyścigi Formuły 1 będą pokazywane na platformie streamingowej Viaplay na żywo oraz z komentarzem w języku polskim. Obowiązywanie trzyletniej umowy rozpocznie się w 2023 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich oraz Formuła 1, uzgodniły warunki pierwszej współpracy w zakresie praw do transmisji wyścigów w Polsce. Od 2023 roku, należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay, będzie wyłącznym domem Formuły 1 w Polsce. Transmisje zawodów najpopularniejszego sportu motorowego na świecie będą obejmowały obszerne oraz innowacyjne relacje przygotowane w języku polskim. Zawarte porozumienie rozszerza długoterminowe partnerstwo NENT Group z Formułą 1 do dziewięciu rynków europejskich.

Formuła 1 zyskała popularność w Polsce wraz z debiutem Roberta Kubicy w teamie BMW Sauber w 2006 roku. Polski kierowca już w swoim trzecim wyścigu, który odbywał się na torze Monza, uplasował się na podium. W 2008 roku - jako pierwszy Polak w historii - wygrał wyścig Formuły 1, zdobywając Grand Prix Kanady. Po wypadku, który miał miejsce w 2011 roku, Robert Kubica był autorem jednego z najbardziej spektakularnych sportowych powrotów, gdy w sezonie 2019 zasiadł za kierownicą bolidu teamu Williams.

W Polsce, w sezonach 2023, 2024 oraz 2025, platforma Viaplay będzie transmitowała na żywo zarówno wszystkie wyścigi Formuły 1, jak i kwalifikacje oraz sesje treningowe. W każdym sezonie, cztery wydarzenia pokazywane na żywo, a także pełny pakiet skrótów ze wszystkich wydarzeń, będą w Polsce dostępne bezpłatnie.

Bundesliga w ViaPlay

Jakiś czas temu informowaliśmy, że również mecze niemieckiej Bundesligi będą dostępne za pośrednictwem platformy ViaPlay. Więcej o samym serwisie przeczytacie TUTAJ.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY