Ciekawe zawody związane z branżą marketingową

Praca w marketingu może być ciekawa
Praca w marketingu może być ciekawa, fot. mat. prasowe
Marketing to bardzo ważny aspekt wpływający na prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W obecnych czasach szczególny nacisk kładzie się na jego internetową wersję. Coraz więcej młodych ludzi poszukuje zatrudnienia w tej branży – oferuje ona ciekawe perspektywy rozwoju oraz satysfakcjonujące zarobki. Jakiej pracy mogą podjąć się osoby, które są zainteresowane tematyką marketingu?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Specjalista Social Media

Jednym z zawodów związanych z branżą marketingową jest Specjalista do spraw Social Media. Jest on osobą dbającą o komunikację z odbiorcami za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Do jego zadań należy kreowanie strategii mającej na celu zwiększenie zaangażowania użytkowników i poprawa sprzedaży produktów danej marki. Zajmuje się publikacją treści na portalach społecznościowych oraz dba o komunikację z klientami firmy. Jest swego rodzaju łącznikiem między odbiorcami a przedsiębiorstwem. Osoby czujące się pewnie w takich tematach zatrudnienia mogą szukać m.in. za pośrednictwem serwisu Pracuj.pl.

Brand Manager

Zawodem mającym duże znaczenie przy kreowaniu wizerunku marki jest także Brand Manager. Jego podstawowym obowiązkiem jest stworzenie trwałego, pozytywnego wrażenia wśród konsumentów, a co za tym idzie – poprawić wyniki sprzedaży. Do jego zadań należy badanie rynku oraz analiza trendów, zachowań i potrzeb odbiorców. Wszystko po to, aby stworzyć wiarygodną, spójną wizerunkowo markę. Opiekun marki zatrudnienia może szukać praktycznie w każdej firmie oferującej produkty i usługi.

Specjalista Seo

Niezwykle ważnym zawodem z marketingowego punktu widzenia jest również Specjalista Seo. Do jego obowiązków należy pozycjonowanie stron internetowych w taki sposób, aby zajmowały pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania i tym samym – miały największą ilość wyświetleń. Duża klikalność strony to większa szansa na zwiększenie liczby konwersji, którą jest np. sprzedaż. Specjalista Seo dąży więc do uzyskania wysokiej pozycji strony WWW poprzez jej analizę, przygotowanie strategii oraz monitorowanie bieżących postępów własnych działań. Zainteresowani tą posadą zatrudnienie mogą znaleźć w jednej z agencji lub postawić na samodzielną pracę i zostać freelancerem. Dla osób początkujących z pewnością lepsza będzie opcja pierwsza, ponieważ w ten sposób szybciej zdobędą przygotowanie zawodowe.

 

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY