Biedronka będzie otwarta w niedziele. Sieć wykorzysta lukę prawną

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Biedronka poinformowała o otwarciu w Dobrzycy pierwszej franczyznowej placówki. W oficjalnym komunikacie czytamy, że sklep będzie czynny w niedziele w godzinach 8-20. Jak to możliwe?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dobrzyca to niewielka miejscowość pod Kaliszem. Jak tłumaczą przedstawiciele Biedronki, model franczyznowy to kolejny ważny element strategii rozwoju sieci. - Współpraca na zasadzie franczyzny to ogromne korzyści dla obu stron. Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Dajemy też coś, co trudno wycenić, czyli poczucie stabilizacji, a jednocześnie niezależności. Wierzymy, że lokalny mieszkaniec-franczyznobiorca najlepiej rozumie społeczność, w której żyje: wie, czego jej potrzeba, jakie ma oczekiwania - mówi Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w sieci sklepów Biedronka.

Powierzchnia sali sprzedaży nowego sklepu to ok. 650 m2. Placówka jest podzielona na odrębne strefy produktowe. Radosław Wojcieszak - franczyznobiorca odpowiedzialny za sklep w Dobrzycy - podkreśla, że otrzymał korzystne warunki współpracy.

Jednak tym, co najbardziej interesuje klientów jest fakt, że nowa Biedronka będzie otwarta również w niedziele. Portal Wiadomoscihandlowe.pl podał, że sieć skorzysta z wyjątku w ustawie o zakazie handlu w niedzielę, odnoszącego się do zwolnienia z tego zakazu placówek pocztowych. Grzegorz Ułan - redaktor Antyweb.pl - na filmiku promującym nową placówkę dopatrzył się logo inPostu, co prawdopodobnie oznacza, że to właśnie dzięki usługom pocztowym inPostu, sklep będzie otwarty również w niedziele.

Ze słów Ewy Micińskiej można wywnioskować, że to dopiero początek rozwoju współpracy na zasadzie franczyzny, tak więc należy się spodziewać, że kolejne Biedronki, które będą otwarte również w niedziele, pojawią się niebawem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY