"Kwiaciarnia na lodzie" z maksymalną karą finansową. GIS: "To nieodpowiedzialne zachowanie"

"Kwiaciarnia na lodzie" z maksymalną karą finansową. GIS: "To nieodpowiedzialne zachowanie"
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że przedsiębiorcy, którzy w ostatnich tygodniach próbowali obejść obowiązujące obostrzenia, zostali ukarani karami administracyjnymi w wysokości 30 tys. zł. Wśród ukaranych są właściciele szczecińskiego środowiska, które w ostatnich dniach działało jako kwiaciarnia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

"Kwiaciarnię" otwarto kilka dni temu na lodowisku Lodogryf w Szczecinie. Osoby, które zjawiły się tam w weekend, najpierw musiały wykupić bilet wstępu do magazynu z kwiatami, który znajdował się na tafli lodowej - jego cena wahała się w granicach 12-17 zł, w zależności od "wielkości kwiatu". - Lodowisko jest zamknięte. Jesteśmy magazynem z kwiatami. Nas nie interesuje, czy ktoś chodzi, skacze, czy czołga się po kwiaty. Równie dobrze może jeździć na łyżwach - tłumaczył w rozmowie z TVN24 Tomasz Fornalski, współwłaściciel lodowiska.

30 tys. zł. kary

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że na organizatorów "kwiaciarni na lodzie" nałożono maksymalną karę w wysokości 30 tys. zł. Ukarani zostali również inni przedsiębiorcy, którzy w minionych tygodniach próbowali obejść obowiązujące obostrzenia. Oto komunikat GIS:

Odnosząc się ze zrozumieniem do utrudnień, jakie mogą nieść za sobą ograniczenia związane ze zwalczaniem epidemii, przypominam, że zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju.

Od ich bezwzględnego przestrzegania zależy nie tylko los tysięcy pacjentów i sytuacja w całym systemie ochrony zdrowia, ale również czas powrotu do normalnego funkcjonowania społecznego i ekonomicznego.

Dziękuję wszystkim, którzy - mimo uciążliwości tych ograniczeń - traktują je poważnie i w pełni respektują.

Przypominam także, że próby ich omijania czy lekceważenia są nieakceptowalne i niezgodne z prawem.

Rażącymi przykładami takich nieodpowiedzialnych zachowań są próby omijania przepisów poprzez uruchamianie działalności stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia i naruszającej reżim epidemiologiczny.

Informuję, że osoby odpowiedzialne za organizację "kwiaciarni na lodzie" oraz innych incydentów powodujących zagrożenie epidemiczne, po analizie zebranych materiałów i przeprowadzonym postępowaniu, zostały ukarane karami administracyjnymi w wysokości 30 tys. zł. Organizacja tego typu przedsięwzięć stanowi naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a okoliczności w pełni uzasadniały zastosowanie kar w maksymalnej wysokości.

Dla zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich apeluje o rozwagę i odpowiedzialność. Wszelkie próby podobnych naruszeń spotkają się z natychmiastową reakcja Inspekcji Sanitarnej oraz skutkować będą nakładaniem kar administracyjnych.

Na Facebooku oświadczenie wystosowała również "Kwiaciarnia Lodogryf":

Zawody w siłowniach, praca zdalna w hotelach

O przedsiębiorcach, którzy próbowali funkcjonować pomimo obostrzeń pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. TUTAJ przeczytacie o pomysłach hotelarzy i właścicieli klubów fitness.

ZOBACZ RÓWNIEŻ