Znamy nazwisko nowego szefa NASK SA. To były prezes GPW

Jarosław Grzywiński
Jarosław Grzywiński
Jarosław Grzywiński został wybrany przez radę nadzorczą NASK SA na funkcję prezesa zarządu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Decyzja zapadła podczas czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej spółki NASK. Przypomnijmy, w lutym br. rada nadzorcza oddelegowała Grzywińskiego do pełnienia funkcji p.o. prezesa NASK SA. 10 maja NASK SA ogłosił także postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko kolejnego członka zarządu. Postępowanie będzie trwało do 20 maja.

Przeczytaj nasz wywiad z Jarosławem Grzywińskim "Jak nie finansować rozwoju firmy"

Jarosław Grzywiński to prawnik specjalizujący się w rynkach kapitałowych. Przez wiele lat pracował w kancelariach prawnych i firmach doradczych, zajmując się m.in. doradztwem w procesach M&A czy też spraw korporacyjnych. W 2016 roku został szefem komitetu GPW do spraw kwestii legislacyjnych, a w 2017 roku został powołany na funkcję prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Po odejściu z funkcji w 2018 roku wrócił do biznesu, był także ekspertem Bussiness Centre Club oraz członkiem i przewodniczącym rady nadzorczych wielu firm, w tym m.in. producenta gier Play of Battle. 

NASK nadzorowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji. Jako Państwowy Instytut Badawczy podejmuje szeroki zakres działań związany z naukę i biznesem, w tym m.in. zapewnienie cyberbezpieczeństwa oraz ochrony użytkowników internetu. Ma także zadania edukacyjne i prowadzi Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) oraz system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD RP).

ZOBACZ RÓWNIEŻ