Zdalna weryfikacja tożsamości przez Blik. Nowa funkcja Authologic

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Authologic uruchamia nową metodę zdalnej weryfikacji tożsamości. We współpracy z Przelewy24, operatorem płatności online, umożliwia potwierdzenie tożsamości przez szybkie przelewy i BLIK.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przelew weryfikacyjny jest sposobem na potwierdzenie tożsamości osoby chcącej uzyskać dostęp do interesującego ją produktu lub usługi (zwykle finansowej). Polega na przelaniu symbolicznej kwoty na konto danej firmy w trakcie składania wniosku czy rezerwowania usługi. Dzięki temu firma może błyskawicznie zidentyfikować klienta wnioskującego o jej produkty a także w bezpieczny sposób pozyskać numer konta bankowego wnioskodawcy.

Nowa metoda zdalnej weryfikacji tożsamości - przelew weryfikacyjny oferowany przez Authologic - realizowany jest poprzez szybki przelew elektroniczny (tzw. pay by link), BLIK lub usługę bezpośredniego inicjowania płatności z konta bankowego (usługa PSD2 PIS - Payment Initiation Services). Za bezpieczeństwo procesu płatniczego odpowiada operator płatności Przelewy24, będący licencjonowanym przez KNF podmiotem.

Weryfikacja przelewem trwa zaledwie 1-5 minut oraz potwierdza takie informacje, jak imię, nazwisko i adres zamieszkania oraz numer IBAN konta bankowego klienta.

Nowa metoda zdalnej weryfikacji tożsamości przez Blik

- Nowa metoda zdalnej weryfikacji tożsamości jest dostępna w API Authologic i może być wykorzystywana przez naszych klientów wraz z innymi metodami, np. weryfikacją numeru telefonu i/lub e-mail, dokumentów tożsamości poprzez wideo weryfikację czy pobieraniem historii transakcji (usługa PSD2 AIS). Dzięki oferowaniu przez nas w jednym miejscu wielu metod weryfikacji tożsamości, proces wnioskowania o dostęp do usługi czy produktu nie tylko się skraca, ale także daje większe szanse na konwersję klienta. Niektórzy klienci mają bardzo zdecydowane opinie i preferencje nt. tego, jaki proces weryfikacji jest dla nich odpowiedni, a jaki nie - zauważa Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

- Płatności internetowe to nie tylko obsługa rynku e-commerce, ale także digitalizacja szeroko pojętego rynku usług. Produkt Authologic wpisuje się w tę koncepcję, usprawniając procesy wymagające weryfikacji tożsamości klienta. Cieszymy się, że rozwiązania Przelewy24 przyczyniają się do rozpowszechnienia trendu cyfryzacji sektora usług - wyjaśnia Jacek Kinecki CCO Przelewy24.

Authologic to rozwiązanie agregujące w jednym API wiele metod weryfikacji tożsamości. Rozwiązanie umożliwia weryfikację poprzez dane bankowe, potwierdzenie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego weryfikowanej osoby, rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub selfie oraz poprzez weryfikację przelewem natychmiastowym. Na I kwartał 2021 przewidziane jest wdrożenie uwierzytelnienia tożsamości za pomocą cyfrowych dokumentów tożsamości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY