Żabka już oficjalnie rusza na podbój Rumunii

Żabka
Żabka ma szansę na historyczny wynik IPO. / fot. materiały prasowe.
Grupa Żabka otrzymała zgodę rumuńskiego UOKIK-u na przejęcie większościowych udziałów lidera dystrybucji FMCG w Rumunii – DRIM Daniel Distributie. Żabka mogła dzięki tej decyzji sfinalizować transakcję.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o zakończonym procesie formalnym połączenia DRIM Daniel Distributie z Grupą Żabka. To kolejny etap w kierunku rozwoju ekosystemu convenience na rynku europejskim i naszej dalszej ekspansji. Liczymy, że strategiczna współpraca z DRIM wpłynie na dalszy, dynamiczny rozwój tej spółki – mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.

Przeczytaj także: Żabka wchodzi do świata Fortnite. Powstała wirtualna mapa Poznania

DRIM Daniel Distributie to jedna z największych sieci dystrybucyjnych produktów typu FMCG na rynku rumuńskim, która obecnie zatrudnia ponad 800 osób. Przez 30 lat działalności firma stworzyła szeroką strukturę logistyczną, pozwalającą na zaopatrywanie obecnie ok. 12 000 sklepów handlu tradycyjnego. Formalne przejecie większościowych udziałów w DRIM Daniel Distributie umożliwia zapowiadany przez Grupę Żabka dalszy, przyspieszony rozwój spółki, przy wykorzystaniu pozycji rynkowej, lokalnej renomy DRIM, know how w obszarze convenience i zaangażowania kapitałowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ