XTPL inwestuje w nowe patenty

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
26 zgłoszeń patentowych zamierza przygotować i zgłosić XTPL do końca 2020 r. Zabezpieczona własność intelektualna w postaci stale powiększanej chmury patentowej jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wzrost wartości technologicznej spółki

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

26 zgłoszeń patentowych zamierza przygotować i zgłosić XTPL do końca 2020 r. Zabezpieczona własność intelektualna w postaci stale powiększanej chmury patentowej jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wzrost wartości technologicznej spółki i decyduje o jej przewadze konkurencyjnej.

XTPL jest spółką rozwijającą tzw. twardą technologię, wymagającą odpowiedniej infrastruktury laboratoriów i zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu inżynierów. Globalne rozwiązanie XTPL jest systematycznie zabezpieczane poprzez konsekwentne poszerzanie chmury patentowej. Spółka opublikowała właśnie prognozę, w której deklaruje złożenie 26 wniosków patentowych, w okresie od 1 września br. do końca 2020 r. 

- Prognozowana liczba to początek budowania rodziny patentowej w ramach różnych pól aplikacyjnych. Dla firm działających w obszarze tzw. deep tech własność intelektualna jest produktem i przewagą konkurencyjną, a wielkość chmury patentowej bardzo istotnie przekłada się na ich wartość. Moim osobistym celem jest, aby XTPL miało wycenę liczoną w miliardach dolarów, zatem długofalowo liczba patentów musi być w naszym przypadku znacząca. Zamierzamy dostarczyć na globalny rynek coś więcej niż produkt – chcemy by nasza przełomowa technologia przyczyniła się do rewolucyjnych zmian w przemyśle i umożliwiła skokowy postęp w produkcji dla wielu branż. W poważnej rynkowej grze, zwłaszcza w wymiarze globalnym, nie chodzi o to, żeby osiągnąć chwilowy zysk, ale o to, by uzyskać na rynku stałą przewagę nad innymi graczami.–  wyjaśnia  Filip Granek, prezes oraz współtwórca XTPL.

Do dnia publikacji prognozy XTPL złożyło 9 zgłoszeń patentowych. W czasie nadchodzących kilkunastu miesięcy spółka przewiduje prawie 3-krotny wzrost swojej chmury patentowej.

- Firmy zajmujące się twardymi technologiami mogą kreować własne rynki i umożliwiać przełom w istniejących gałęziach przemysłu. Rozwijają one często znakomite koncepcje naukowe od zastosowań laboratoryjnych do komercyjnych, budując po drodze ogromną wartość. Chociaż wysiłek ten pozwala tworzyć ekscytujący know-how i produkty, kluczowy w tym procesie jest jeszcze cenniejszy zasób w postaci własności intelektualnej. Firmy wykorzystują patenty jako formę ochrony – zarówno defensywnie, jak i ofensywnie. Naukowcy i inżynierowie XTPL ciężko pracują, tworząc wiele takich patentów, starając się chronić unikalną własność intelektualną spółki podczas komercjalizacji swojej technologii. Ta firma osiągnęła doskonałe wyniki przy bardzo ograniczonym finansowaniu i w bardzo krótkim czasie. – podkreśla Amir Nayyerhabibi, który ponad 30 lat rozwija projekty hi-tech w Krzemowej Dolinie, a obecnie jest partnerem w Benhamou Global Ventures i członkiem zarządu XTPL Inc. w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno spółka poinformowała o przyjęciu modelu licencyjnego komercjalizacji swojej technologii na rynku wyświetlaczy do zastosowania w naprawie defektów (ang. open defect repair). Kilka pierwszych wniosków patentowych ujętych w prognozie dotyczyć będzie rozwiązań mających stanowić przedmiot takiej licencji. Jest to o tyle istotne, że rozwiązanie XTPL wzbudza coraz większe zainteresowanie w tej branży, gdzie często to zakres i odpowiednie zabezpieczenie własności intelektualnej decydują o określonej pozycji na rynku.

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku zaawansowaną, addytywną technologię umożliwiającą precyzyjne drukowanie nanomateriałów. System XTPL pozwala na precyzyjne nanoszenie na różnych podłożach specjalnie skomponowanego przez firmę nanotuszu. Kształt, wielkość i odstępy pomiędzy strukturami submikronowymi uzyskanymi tą metodą (szerokość nawet 1 μm) mogą być dostosowywane do różnych zastosowań przemysłowych i badawczych. Technologia ta ułatwi produkcję nowej generacji monitorów, ekranów dotykowych, ogniw fotowoltaicznych i wyświetlaczy - gdzie XTPL może dostarczyć przełomową technologię naprawy przerwanych, niezwykle cienkich połączeń metalicznych w układach elektronicznych (tzw. open-defect repair) oraz technologię precyzyjnego dozowania kropek kwantowych.

Rozwiązanie XTPL może również stanowić poszukiwaną przez rynek alternatywę dla fotolitografii stosowanej między innymi w sektorze półprzewodników. Celem spółki jest oferowanie unikalnych głowic drukujących, każdorazowo zaprojektowanych i dedykowanych dla konkretnych zastosowań – a także kompatybilnych, precyzyjnie dopasowanych nanotuszów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY