Wsparcie dla firm będzie rozszerzone. "Skorzystają wszyscy, którzy zanotowali spadek obrotów"

Adam Abramowicz
Adam Abramowicz, fot. materiały prasowe
Wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował rozpoczęcie prac nad zmianami w ustawach wprowadzających tarcze antykryzysowych - powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Deklaracja premiera Jarosława Gowina to wynik działań rzecznika MŚP oraz petycji, którą przygotowywali polscy przedsiębiorcy. - Mamy dobre wieści. Wicepremier zadeklarował, że mininsterstwo rozpocznie prace nad rozszerzeniem pomocy na firmy, które obecnie nie mają odpowiedniego kodu PKD uprawniającego do skorzystania ze wsparcia - powiedział Adam Abramowicz.

W tym momencie nie wiadomo, kiedy ministerstwo przygotuje konkretne przepisy. - Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej - dodał.

Zapytany przez redakcję portalu mycompanypolska.pl o to, czy deklaracja premiera Gowina nie jest formą uspokojenia szczególnie wobec przedsiębiorców, którzy podjęli decyzję o otwarciu pomimo obostrzeń Adam Abramowicz stwierdził, że z pewnością jest to forma "uspokojenia nastrojów", ale wciąż jest to ważne narzędzie do ratowania firm.

Ważnym pytaniem jest to, czy pomoc obejmie rozszerzenie tarczy finansowej, czy też tarczy branżowej. Odpowiedź na to póki co jest nieznana.

- Naszym marzeniem jest to, by była mapa drogowa, by było wiadomo, co z zachorowaniami. Uważamy, że ta mapa powinna działać, bo to by pomogło również ze względu na dobro przedsiębiorców - dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ